Din Görevlileri Covid 19 Bilgilendirme Toplantısında Bir Araya Geldi

 Aksaray Valiliği öncülüğünde Aksaray genelinde görevyapan din görevlilerine Covid 19 bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıyakatılan Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve İl Müftüsü HasanHüseyin Güller, din görevlilerine salgına karşı daha hassas davranmalarıçağrısında bulundular.


Din Görevlileri Covid 19 Bilgilendirme Toplantısında Bir Araya Geldi
25.02.2021 / 13:41 630

Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleşen bilgilendiremetoplantısına Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, İl MüftüsüHasan Hüseyin Güller, Aksaray genelindeki cami ve kuran kurslarında görev yapandin görevlileri katıldı. 

Toplantıda konuşan İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, yaklaşıkbir yıldır dünya genelinde baş gösteren Covid 19 salgını sebebiyle zorlu birsüreç ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek “Salgının il sürecindeCamilerimiz bir süre toplu ibarete kapatıldı. Tüm eğitim öğretim kurumlarındaolduğu gibi kuran kurslarımızdaki eğitime de ara verilmişti. Bu dönemdemüftülüğümüz bünyesinde din görevlilerimiz vefa destek gruplarında aktif görevalarak halkımıza hizmet ettiler.

Camilerimizde maske, mesafe ve hijyen kurallarına bağlıkalmak şartıyla kademeli olarak ibatede açıldı ve kuran kurslarımızda ise geçenhafta itibariyle yüz yüze eğitim başladı.

Pandemi süreci içerisinde olduğumuz bu dönemde tüm dingörevlilerimizin sürekli olarak salgına karşı daha dikkatli olmaları çağrısındabulunduk ve bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Din görevlilerine yönelik gerçekleşen Covid 19bilgilendirme toplantısında konuşan Belediye Başkanı Evren Dinçer, gençlereyönelik gerçekleştirdiği projelerden bahsetti. Aksaray İl Müftülüğünün gençlereve çocukluklara yönelik başlattığı Dini Değerler Eğitim programına belediyeolarak destek verdiklerini açıklayan Başkan Dinçer, toplum yararına olan tümproje ve hizmetlere destek vermeye açık oldukları açıkladı.

Vali Hamza Aydoğdu ise Sağlık Bakanlığının haftalıkyayınladığı salgın raporunda Aksaray’ın riskli bölgede yer aldığını hatırlattıve din görevlilerine salgın karşı daha hassas olmalarını istedi. Dingörevlilerin sadece din eğitimi vermekle yükümlü olmaması gerektiğini aktaranVali Hamza Aydoğdu, geleceğimizi inşa edecek gençlerimizin her alanda kendinigeliştirebilmesi için din görevlilerimize büyük görevler düştüğünü açıkladı.

Programdan sonra Vali Hamza Aydoğdu, Belediye BaşkanıEvren Dinçer, İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller ve din görevlileri kültür merkeziönünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

   • Din Görevlileri Covid 19 Bilgilendirme Toplantısında Bir Araya Geldi
Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.