Birliktelik Ruhuyla Kıymetli Çalışmalar Üretiliyor

Birliktelik Ruhuyla Kıymetli Çalışmalar Üretiliyor
25.02.2021 / 13:37 1721

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin,KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) çatısı altındaki kurumların önemlibir potansiyele sahip olduğunu, bu potansiyelin ortaya çıkarttığı birliktelikruhuyla, toplumsal fayda eksenli çok kıymetli çalışmalar üretildiğini söyledi.

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi’nin (KOP) koordinasyonundaoluşturulan ve Aksaray, Karaman, Kırşehir, Kırıkkale, Konya, Nevşehir, Niğde veYozgat illerindeki toplam 13 üniversiteyi kapsayan UNİKOP’un “2021 Yılı 1.Olağan Üst Kurul Toplantısı” Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde (NEVÜ)yapıldı. 2020 yılının UNİKOP Dönem Başkanı olan Kırşehir Ahi Evran ÜniversitesiRektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 2021 yılı Dönem Başkanlığı görevini NEVÜRektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’e devretti. Düzenlenen devir-teslim töreninardından düzenlenen toplantıda kısa bir konuşma yapan ASÜ Rektörü Prof. Dr.Yusuf Şahin, UNİKOP özelinde bölge üniversitelerinin işbirliğinin öneminedikkat çekti. Bölgenin farklı alanlara dair çok önemli bir potansiyelininolduğunu ve bu potansiyelin ortaya çıkarttığı birliktelik ruhuyla, toplumsalfayda eksenli çok kıymetli çalışmalar üretildiğini söyleyen Prof. Şahin, “Bubirlikteliği önemsiyoruz. Ortak akıl, imkânların verimli kullanımı, birlikte işüretme kültürünün artması, tecrübe ve bilgi paylaşımı gibi unsurlar geliştikçe,üretilen işlerin nitelik ve niceliği de gelişiyor” dedi. Şahin, konuşmasınındevamında spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarına dikkat çekti.

Etkinlik, 2020 faaliyet raporunun sunulması ve 2021faaliyet planlamalarının görüşülmesinin ardından NEVÜ gezisiyle tamamlandı.Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.