ERKEN GENEL SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI

20 Haziran 2021 baskın bir erken seçim tarihi olabilir.

ERKEN GENEL SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI
24.02.2021 / 12:51 615

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın Baskın erken seçim tarihini verdi. Tolga; 20 Haziran 2021 tarihinde baskın genel bir erken seçim olabilir. Biz partimizin bu seçime tek başına gireceğini varsaymak üzerinden şimdiden Türkiye genelinde sandık teşkilatlanması yapıyoruz dedi.
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın ve Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan Aksaray İyi Parti teşkilatını ziyaret  ederek baskın erken seçim olabilir düşüncesi ile teşkilat yöneticilerinin seçime hazırlanmasını istedi.
İyi Parti İl Başkanı Özhan Türemiş ve parti yöneticileri tarafından karşılanan  İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın ve Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan parti teşkilatında basın açıklamasında bulundular.
SAHADA ÇALIŞAN TEK PARTİ İYİ PARTİDİR
İyi Parti İl Başkanı Özhan Türemiş; Seçim işleri başkanlığımızın düzenlemiş olduğu seçime hazırlık programına hoş geldiniz.  Bildiğiniz üzere bundan yaklaşık bir ay öncede çok kıymetli teşkilat başkanımız, yine Genel başkan yardımcımız Ünzile hanım ve 7 milletvekilimiz ve üç üyemiz şehrimize bir ziyarette bulunmuştu. Gerçekten miting havasında Yenikent beldemizde iktidar partisinden istifa ederek partimize katılım sağlayan 147 tane birbirinden değerli kardeşimiz İyi Parti ailesine katıldı. Ben buradan her geçen gün İyi Partimize oluşan teveccühe ve partimize yeni katılan üyelerimize Genel başkan yardımcım ve milletvekilimiz huzurunda tekrar çok teşekkür ediyorum. Hepinizin de bildiği üzere   şu anda sahada çalışan tek parti İyi Parti hem Genel başkanımız hem genel başkan yardımcılarımız, çok kıymetli milletvekillerimiz  dur, durak bilmeden vatandaşın dert ve sıkıntılarını ilçelerde, beldelerde, teşkilatlarda tek tek ziyaret ederek hem vatandaşların dert ve sıkıntılarını dinliyorlar, Hem genel başkanımız bu gezilerden sonrada Salı ve Çarşamba yapılan grup toplantılarında vatandaşların dert ve sıkı9ntılarını Türkiye Büyük Millet Meclisinde dile getiriyor.  İyi Parti ailesi her geçen gün büyüyor. Yapılacak olan ilk seçimde Cenabı Allah nasip ederse İyi Partimiz Aksaray’da birinci parti olacaktır. Genel Başkanımız Meral Akşener’ide Cumhurbaşkanı yapacağız diye konuştu.
  20 HAZİRAN 2021 TARİHİNDE BASKIN ERKEN GENEL SEÇİM OLABİLİR
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın yaptığı açıklamada; İyi Parti seçim işleri başkanlığı olarak Türkiye’de 20 Haziran 2021 tarihinde bir baskın erken seçim, genel seçim olacağını varsayarak, yetmedi İyi Partinin bu seçime de  tek başına gireceğini varsayarak Tüm Türkiye’deki 195784 sandıkta gezici ve cezaevi sandıkları olmak üzere mutlak sandık hakimiyetini tesis ve temin ederek ve bu suretle de hem mahalli seçimlerde sağlamış olduğumuz o sandığa yeniden güvenilir, seçmenimizin yeniden sandığa güvenilir hisseden büyük yürüyüşü büyük bir yeni hamle ile taçlandırmak, hem de tüm Türkiye’nin sandıklarına derinlemesine nüfus ederek İyi Partinin iktidar yolunda  bize düşeni gereğini ifa etmek için yola çıktık. Biz bugünde bu sebeple bu güzde şehrimizdeyiz. Burada tekrar altını çizerek söylemek istiyorum bu seçim varsayımıdır. Biz 20 Haziran 2021 tarihinde bir baskın erken seçim genel seçim olacağını var sayıyoruz ve partimizin bu seçime tek başına gireceğini varsaymak üzerinden bir sandık teşkilatlanması yapıyoruz. Hepinizin bildiği gibi iyi parti bir siyasi partidir. Bizi herhangi bir politik tekke ve cemaat veya tarikat gibi adı siyasi parti olanlardan ayıran özelliğimiz karalarımızı ittifaklarda olmak üzere günü geldiğinde o zeminler meşru zeminler üzerinde tartışarak, yetkili kurumlarımızla görüşerek veririz.  2018 yılında bir baskın erken seçimin mağduru siyasal hareket olarak bildiğiniz üzere Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Saadet Partisi ile birlikte bir seçim ittifakı yaptık ve bu ittifakın adını millet ittifakı olarak taçlandırdık diye konuştu.
Haber Yaşar Karatay 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.