Üniversitelerin Ortak İş Üretimi Çok Değerli

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, üniversitelerin hem kendi şehirleri hem de -bölge başta olmak üzere- diğer üniversitelerle ilişkisinin ve paylaşımının giderek genişlediğini, bunun, isabetli çalışmalar üretme noktasında son derece değerli olduğunu söyledi.


Üniversitelerin Ortak İş Üretimi Çok Değerli
23.02.2021 / 13:07 1988

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından üçüncüsü düzenlenen “Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı” başladı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan ve etkinliğin paydaşı 15 Üniversite Rektörünün katıldığı çevrimiçi çalıştayın açılış töreninde konuşan ASÜ Rektörü Şahin, bilgi, tecrübe ve imkân paylaşımının önemine dikkat çekti. Üniversitelerin hem kendi şehirlerindeki kurum ve kuruluşlarla hem de -bölge başta olmak üzere- diğer üniversitelerle ilişkisinin gelişmesinin akademik çalışmalara ve dolayısıyla topluma önemli hizmetler kazandırdığını kaydeden Prof. Şahin, çalıştayın bu açıdan da çok değerli bir noktada durduğuna işaret etti. Programda TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan ve katılımcı üniversite Rektörleri de yaptıkları konuşmalarda araştırma ve inovasyon bağlamında yapılacak ortak işbirliği çalışmalarının önemine dikkat çektiler. Açılış töreninin ardından “Bilgi İletişim ve Haberleşme Teknolojileri,” “Enerji Araştırmaları,” “Makine, İmalat ve Malzeme Teknolojileri,” “Sağlık ve Yaşam Bilimleri,” “Sosyal ve Beşeri Bilimler” ile “Tarım, Gıda ve Hayvancılık Araştırmaları” konularındaki sunumlara geçildi.
25 Şubat 2021 günü sona erecek olan çalıştayda ASÜ’den beş Öğretim Üyesi, farklı konulara dair sunumlar yapacak. 
Haber : Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.