Artan Kovid 19 Vakalarına Karşı Valilikten Sıkı Denetim

Aksaray 'da artış gösteren Mutasyonlu, yeni tip Korona virüs (Covid19)vakalarını aza indirmek ve gerekli tedbirlerin alınması  için ve normalleşme sürecine bir an öncegeçilmenin sağlanması amacı ile  Aksarayvaliliği tüm birimleri ve daire müdürleri ile şehrin her bölgesinde denetimleryaparak vatandaşlara uyarılarda bulundu.


 Artan Kovid 19 Vakalarına Karşı Valilikten Sıkı Denetim
22.02.2021 / 10:26 261

Kovid-19 tedbirleri kapsamında Valilik tarafından Aksaray‘da sıkı bir denetim gerçekleştirildi.

Kovid-19 tedbirleri denetimi kapsamında hıfzıssıhhakurulunun aldığı kararlar doğrultusunda  salgındenetim ekiplerinin kent merkezinde yapacakları denetime Aksaray Valisi HamzaAydoğdu, Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik, Sağlık İl Müdürü  Kerim Yeşildağ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu,ve daire müdürleri katıldı.

 Aksaray Valisi Hamza Aydoğdudenetim öncesinde yapmış olduğu konuşmada; “Biliyorsunuz son zamanlarda virüsbiraz yön değiştirdi mutasyonlu virüs Aksaray’ımızda yurt dışından gelen gidençok olduğu için mutasyonlu virüsle mücadele ediyor. Geçen hafta sağlıkbakanımızın açıkladığı listede biliyorsunuz turuncu listedeydik biz. Bizim buaşamadan sonra çok dikkatli olmamız gerekiyor sebebi de şu; sağlık bakanlığımızyerindelik kararı açıkladı. Bu vaka sayılarına göre artık iş yerlerininaçılması kısıtlamalar ya da serbestlikler buna göre belirlenecek. Onun içinAksaray’ımızda tedbirlerin biraz daha arttırılması gerekiyor ve bunlara uymamızgerekiyor. Bununla ilgili özellikle bizim tespit ettiğimiz akşamları komşulararası oturmalar çok sık devam ediyor. Hafta sonları istisnaların dışındakivatandaşlarımız sokağa çıkıyor. Gençlerimizin ve hafta içi yaşlılarımızınuyması gereken saatler bu saatlere uyulmadığıyla ilgili tespitlerimiz var. Bizarkadaşlarımızla birlikte hıfzıssıhha toplantısından sonra şimdi ciddi birçalışma içerisinde olacağız.  Benimsizden, bütün Aksaraylı vatandaşlardan ricam şu, bizim normalleşebilmemiz içinhepimizin kurallara çok ciddi uymamız gerekiyor. Kurallara uymazsak normalleşmemizmümkün olmayacak. Çünkü bu bizim elimizde sağlımızı, başkasının sağlığınıtehdit etmemeliyiz. Onun için sizden özellikle istirhamım kurallara uyulmasıkonusunda hepimizin azami dikkat göstermemiz. Biz bununla ilgili alınan bütüntedbirleri kamuoyuna açıklayacağız. Fakat biz turuncu listede kırmızı listedeolmaya devam edersek normalleşmemiz çok zor olur. Eğer bizde normalleşemezsekokullarımızı açamayız, iş yerlerimizi açamayız. Ve bu arada bütün Aksaray’ımız hem maddi hem de manevi zarar görmüşolur. Onun için Aksaraylı vatandaşlarımızdan hemşerilerimizden istirhamımızbelirlenen kurallara harfiyen hepimizin uyması hem kendi sağlığımız açısındanhem komşularımızın sağlığı açısından hem de normalleşmemiz açısından çok önemarz ediyor. Şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum. Ve bütün Aksaraylılarıkurallara uymaya davet ediyorum “dedi.

Konuşmasını yapan Vali Aydoğdu denetime 15 Temmuz Milliİrade Meydanında bulunan 65 yaş ve üzeri vatandaşları kısıtlamalara uymalarıkonusunda uyararak başladı. Özellikle kent meydanında ve işlek caddelerdebulunan vatandaşları sosyal mesafeye uymaları, maskelerini takmaları vekısıtlamalara dikkat etmeleri konusunda uyaran Vali Aydoğdu sonrasında esnafziyaretleri yaparak denetimlerini gerçekleştirdi.

Haber Yaşar KARATAY


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.