Hüseyin Altınsoy’la Yola Devam

AKParti 7.olağan kongresini yaptı.

Hüseyin Altınsoy’la Yola Devam
16.02.2021 / 08:33 1108

Atatürk kapalı spor salonunda gerçekleştirilen kongreye AkParti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ak Parti Milletvekilleri İlknurİnceöz, Cengiz Aydoğdu, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, İlçe ve beldebelediye başkanları eski dönem  Milletvekilleri, Belediye Başkanları, STKbaşkanları, il genel meclis üyeleri   ve çok sayıda Ak Partili katıldı. Tek listeolarak gidilen kongrede Hüseyin Altınsoy tekrar seçilerek yola devam kararıalındı.

Ak Parti 7.olağan kongresinde; Ak Parti İl Başkanı HüseyinAltınsoy, Aksaray  Belediye Başkanı EvrenDinçer, Ak Parti Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve İlknur İnceöz birer konuşmayaptı.

Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ; Değerli davaarkadaşlarım Ak Parti bir dava partisidir. Makam ve mevki partisi asladeğildir. Büyük davalar çabayla, gayretle, emekle ve alın teriyle güçlenir.Emek verilmemiş çilesi çekilmemiş ve bedeli ödenmemiş hiçbir davanın başarışansı yoktur. Bugün bu kadrolarda olanlar ileride olmayacaklar. Ama bu davailelebet yaşayacak. Bizim davamız bizim sevdamız Aksaray’dır, Türkiye’dir.Dünya liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız misyon ve güçledurmadan yorulmadan gece gündüz hep birlikte çalışacağız inşallah. Bizim yolarkadaşlığımız pazara kadar değil mezara kadardır. Bizler tesadüfen hesaplarınya da çıkarların bir araya getirdiği değil ortak hayallerin ortak hedeflerinortak ifadelerin buluşturduğu insanlarız. Bu yolda Cumhurbaşkanımız Sayın RecepTayyip Erdoğan ve Cumhur ittifakı illeriyle omuz omuza vererek ülkemiz içinelimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bizler birlik olmadan dirlikolamayacağına inanan aynı davaya aynı sevdaya gönül vermiş dava kardeşleriyiz.Kongreler sadece kadroların değil kardeşliklerinde tazelendiği muhabbetlerindearttığı anlardır. Çünkü biz buna inandık. Bir olacağız iri olacağız diriolacağız hep birlikte Aksaray hep birlikte Türkiye olacağız. Özelliklebelirtmek isterim ki isimler mevkiler makamlar hep birlikte geçici. Esas meselegeride eser bırakmak, gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Bu anlayışlaCumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 19yılda 81 vilayetimizde büyük hizmetler verdik. Eğitimden sağlığa, ulaştırmadanenerjiye, tarımdan sosyal devlet uygulamalarına kadar her alanda ülkemize çağatlattık. Ülkemize ilimize Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamen kat ve katdaha fazla yatırımlar yaptık. Her şey Aksaray için diyerek çıktığımız bu yolda gecegündüz çalıştık çalışmaya da teşkilatlarımızla milletvekillerimizle ve belediyebaşkanlarımızla devam edeceğiz. Değerli Aksaraylı hemşerilerim Salihler şehriAksaray’dan tüm dünyaya sesleniyoruz. Ezanlarımızı susturamayacaksınız, buülkeye diz çöktüremeyeceksiniz. Yürüdüğümüz bu yoldan bizi geridöndüremeyeceksiniz. Ülkemizi hedeflerimizden asla geriçeviremeyeceksiniz.  Biz onun içindiyoruz ki Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet. Kıymetli yol arkadaşlarımAk Parti Aksaray İl Başkanlığı görevimi tarafıma terfi ederek bizlerionurlandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkürediyorum dedi.  

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer;”Çok kıymetlidava arkadaşlarım belediyeye geldiğimizden beri çalışmalarımızı gece gündüz devamettiriyoruz sizlerin desteği ve katkılarıyla. Bu kutlu yolda kutlu davada buçalışmalar içerisinde Aksaray’ımızın gelişen ve değişen ihtiyaçlarıçerçevesinde yapılması gerekenleri istişare ederek el birliğiyle gönülbirliğiyle çalışarak Aksaray’ımıza yakışacak en güzel hizmetleri çevreillerimizde, büyük şehirlerde olan hizmetlerin hepsini Aksaray’ımıza getirmekiçin elimizden gelen gayret ve çabayı sarf ediyoruz. Vatandaşlarımızda bunoktada bize destek oluyorlar. Taleplerini isteklerini iletiyorlar. Biz deilerleyen süreç içerisinde Allah nasip ederse bunları daha da artırarak bellinoktalara getirip Aksaray’ımızı olması gereken yere taşıma noktasında tümçabalarımızı gayretlerimizi sarf edeceğiz. Tabi ki zaman akıp gidiyor. Zamanhızlı geçiyor. Dolayısıyla içinde bulunduğumuz anı değerlendirip en iyi şekildeçalışmak hepimizin üzerinde ki borçtur, vebaldir, sorumluluktur. Bu bağlamdaüzerine görev düşen tüm arkadaşlarımızın bu çalışmaları yerine getirdiğine vegetireceğimize olan inancımız tam ve kesindir. Dolayısıyla ben bu kongremizikongre adabına kültürüne ve anlayışına uygun bir şekilde tamamlanıp hepbirlikte yine hiç durmadan yolumuza devam edeceğimizden eminim. Bu konuda dainancım tamdır diye konuştu.

 

Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu: Biliyoruzki biz kardeşiz ve kardeşliğimiz Türkiye inanmaktan kendimize inanmaktangeleceğe inanmaktan Aksaray'a inanmaktan Allah'a inanmaktan en önemlisi “Lailahe illallah” dediğimizde aramızda bir sır dolar  o sır bizi ahirete kadar taşır. Biz o sırrıniçerisinde yaşarız. Bu günlük hayat bu dünyanın gailesi siyasi partilergörevler memuriyetler devletler Allah'a olan kulluğumuzu daha iyi yapalımdiyedir.

Her şey onunla iltimatlıdır. Çünkü bu millet 1000 yıldıronun emanetçisidir, onun habercisidir, onun savaşçısıdır, onun askeridir. Bizimmilletimiz Elhamdülillah kurduğumuz bütün devletlerden İlahi kerametullah derizAllah'ın kelamını yüceltme Osmanlı ecdadımız nizam-ı alem demiş aleme nizamverme kendisini nizam-ı alemden sorumlu saymış. Büyük tarihçiler der kidünyadaki nizamdan ahiretteki nizamdan büyük devletler kurarken kurallarınauymaz kendileri,  başkalarına uydurur.Büyük tarihçiler böyle der. Bunun bir istisnası vardır.

Bunun istisnası Türklerin kurduğu devletlerdir. Osmanlıdünya devletidir koyduğu kurala hem kendisi uyuyordu hem dünyayı uyduruyordu.Herkesin uyumasını sağlıyordu ama kendisi de mutlaka uyuyordu. Onun için SayınCumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletlerde Dünya beştenbüyüktür demesinin arkasında yatan felsefe budur. Biz aleme nizam veren birdevletten geliyoruz. 100 sene önce bugünler de ocağımızı su bastı. Bütün dünyaüzerimize çullandı. Gazi Mustafa Kemal önderliğinde Kuvveyi Milliye kadrosubütün bir millet ayaklandı. Bu dikdörtgende tekrar ayağımızı uzattık TürkiyeCumhuriyeti devletini kurduk. Dünyanın o günkü şartlarında girdiğimizmücadelenin zorlu neticelerinde hoşumuza giden gitmeyen işler oldu. Milletimizbir kısım tereddütler yaşadı. Ama bağımsızlığımızı özgürlüğümüzüCumhuriyetimizi kurduk ve devam ediyoruz. Kıymetli kardeşlerim elbette millethayatlarının inişleri çıkışları olur. Büyük milletlerin büyük dağlar gibibaşından kar başından bulut başından dert eksik olmaz. Biz de öyleyiz. Büyükbir milletiz. Türkiye bundan 30 sene önce ekonomik kriz içindeyken de büyük birmilletti. İstanbul işgal içindeyken de büyük bir millettik. Düşmanı denizedöktüğümüz de de büyük bir millettik. Şimdide büyük bir milletiz. Demokrasiyiararken de büyük bir millettik, demokrasiyi kurarken de büyük bir millettik. Bumacerayı gençler okuyarak öğreniyor yaşlılar biliyor. Bu milletin bir şekildeaktarılan bir hafızası var. Bizi millet yapan o hafızadır. Bizi bu salonlaradolduran o hafızadır. "dedi.

 

Ak Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz; " Değerlikardeşlerim özellikle bu sözlerim gençlerimize. Daha biz iktidara geldiğimizdeyeni doğmuş kardeşlerim 14 Ağustos 2001 AK Parti kuruldu. 18 yaşında olan 20yaşında hatta 30 yaşında olan kardeşlerim zannediyor ki Türkiye'de bu imkanlarhep vardı. Türkiye hep böyle güçlü , sözü dinlenen bir ülke, dünyada tanınanbir ülke zannediyor. Sene 14 Ağustos 2001 den önceki Türkiye'ye baktığımızda ogünlerde Türkiye de ekonomik sıkıntılar gerçekten dünyada tanınmayan bir ülkeve her yönden tehdit arz eden bir coğrafya da henüz liderini bulamamış birülkeydi. Koalisyon hükümetleriyle yönetiliyordu ve inanılmaz sıkıntılaryaşıyordu. Ak Parti kuruldu, 3 Kasım 2002'de Ak Partiyle beraber yeni bir döneme Cumhurbaşkanımız o zaman genelbaşkanımızdı. Muhtar bile olamaz diye başlıkların atıldığı dönemin arkasından CumhurbaşkanımızMart seçimlerinden sonra başbakan oldu. O gün Türkiye'nin liderlik koltuğunadünyanın liderlik koltuğuna aziz milletimizin oylarıyla o gün başbakan olmaksuretiyle oturdu. O günden bugüne kadar direksiyonun başında. Ne yaparlarsayapsınlar nerden saldırırlarsa saldırsınlar aziz milletimizin emanetine zarargetirmemek için direksiyonu milletin istiklalinden başka yöne çevirmeden 19yıldır dünyaya ülkemizin milletimizin gücünü gösterebilmek için canla başlagece gündüz demeden çalışan liderin adı Recep Tayyip Erdoğan dır dedi.

Haber Yaşar Karatay  • Hüseyin Altınsoy’la Yola Devam
  • Hüseyin Altınsoy’la Yola Devam
  • Hüseyin Altınsoy’la Yola Devam
Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.