’Alt Yapı Şehrin Geleceğidir

Aksaray Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüekipleri, şehrin muhtelif yerlerinde bulunan yağmur suyu hatlarına ızgaralaryerleştirmeye devam ediyor.


’Alt Yapı Şehrin Geleceğidir
02.02.2021 / 13:30 758

Göreve geldiği günden bu yana şehrin alt yapı sorunlarınakalıcı çözümler üretmek için çalışmalar başlatan Belediye Başkanı Evren Dinçer,Belediye ekiplerine olası bir yağışın olması durumunda su birikintilerindenvatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi için gerekli çalışmanın yapılmasıtalimatını verdi.

Başkan Dinçer’in talimatları doğrultusunda şehrin birçoknoktasında yeni yağmur suyu şebeke hattı yapan Belediye ekipleri geçtiğimizgünlerde de Ereğli Kapı Mahallesinde bulunan 1466 numaralı sokaktan geçenyağmur suyu şebeke hattına ızgaralar yerleştirdi. Yerleştirilen ızgaralarlaolası bir su taşkınının veya su birikintilerinin oluşmasının önüne geçilmişoldu.

Vatandaşlara daha nezih ve konforlu ortamlar sunabilmek adınaaltyapı alanında Aksaray Belediyesi, geçtiğimiz sezonda toplam 100 Bin metre kanalizasyonçalışması yaptı. Yapılan kanalizasyon çalışmalarının bir kısmı Belediyeekiplerince yapılırken bir kısmı ise Aksaray Belediyesi kontrolünde yüklenicifirmalar tarafından yapıldı.

Şehir genelinde devam eden altyapı çalışmaları kapsamındavatandaşlara sağlıklı ve kaliteli bir içme suyu hizmeti sunabilme adına ömrünütamamlamış sağlıksız asbest borular yerine uzun ömürlü yeni nesil polietilenborularla değiştirildi. 48 mahallede toplam 17 Bin 819 metre asbest boru iptaledilerek yerine polietilen boru döşendi.

Aksaray Belediyesi ekipleri, yağışlar sonrası oluşabilecek subirikintilerinin önüne geçmek ve su baskınlarında vatandaşların etkilenmemesiiçin bu sezonda 7 Bin 500 Metre uzunluğunda yağmur suyu hattını yaparak subirikintilerinin kolay deşarj edilmesi için imkânı sağladı.

Bölgede bulunan vatandaşlar Mahallelerinde yapılan yağmursuyu şebeke hattı sayesinde yağmur sularının birikmediğini ve herhangi birolumsuzluk oluşturmadığını belirterek Belediye Başkanı Evren Dinçer’e teşekkürettiler.

Şehir genelinde yapılan alt yapı yatırımları ile ilgilideğerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, alt yapının şehringeleceği ile ilgili olduğunu belirterek, 50 yıl sonra da kullanılabilecekkalitede alt yapı yatırımlarının Aksaray’a kazandırıldığını ifade etti.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.