TEMENNİMİZ YÜZ YÜZE EĞİTİM

Pandemisürecinde 2020 – 2021 Eğitim-Öğretim yılı 1.Yarıyıl çalışmaları hakkındaAksaray Viafen Kolejii Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Derin “Yaşanan küreselsalgının devam etmesi neticesinde yeni kısıtlamaların getirilmesi bizleri 23Kasım 2020 de Online Eğitime tekrar geçilmesini zorunlu kılmıştır. 2020-2021Eğitim Öğretim yılı 1. Yarıyılı Cuma günü itibariyle tamamlandı. ”dedi.

TEMENNİMİZ YÜZ YÜZE EĞİTİM
30.01.2021 / 14:08 2956

Pandemi sürecinde 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı ileilgili yaptığımız görüşmede  ViafenKoleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Derin şu konulara değindi.

 Yönetim KuruluBaşkanı Derin;”2020-2021 Eğitim Öğretim yılının 1. yarıyılını tamamladık.Bildiğiniz üzere 13 Temmuz 2020 de Yaz Kursları çerçevesinde ilk Pandemidöneminde yapılamayan derslerin telafi eğitimleri ile başladığımızçalışmalarımız 31 ağustos 2020 de tam zamanlı ve kademeli olarak tümsınıflarımızın Yüz yüze Eğitim Öğretimi ile devam etti. Ancak yaşanan küreselsalgının devam etmesi neticesinde yeni kısıtlamaların getirilmesi bizleri 23 Kasım2020 de Online Eğitime tekrar geçilmesini zorunlu kılmıştır.9 hafta olaraksürdürdüğümüz ve tartışmasız hemen hemen tüm veli ve öğrencimizin takdir ettiğibir Online Eğitim dönemini tamamlamış olduk.  Bu süreçte 5220 saat Online Ders, 628 saat Online Etüt ve Ek Ders,200’ün üzerinde Online Sınav, 2124 Mentörlük ve Rehberlik görüşmesi, SayısızSoru Çözümü ve Online Etkinlik yaparak verilen bu takdirin boşuna olmadığınıifade edebilirim. Tabi ki Online Eğitim - Öğretim döneminin çok zor olduğunu vesıkıntılı geçtiği hepimizin bildiği bir gerçek. Burada en iyi Online eğitimindahi yüz yüze eğitimin yerini alamayacağını hepimiz birlikte görmüş olduk. Onuniçin bu salgının biran önce bitmesi ve tüm öğrencilerimizle tekrar bir aradaolmak en büyük temennimiz.

Geçtiğimiz Cuma günü itibariyle Eğitim – Öğretim çalışmalarına 1 hafta ara verdik. 2. yarıyılçalışmaları 8 Şubat 2021 tarihinde başlayacak olup, yeni programımız Yüz yüzeve Online Eğitimin birlikte olacağı izlenimini vermekle Milli EğitimBakanlığı’nın aldığı kararlar doğrultusunda ikinci dönem ile ilgili programbilgisini veli ve öğrencilerimizle paylaşacağız.

Bu süreçteki katkı, özveri ve anlayışları için mesaiarkadaşlarıma, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, sağlıklı günlerdiliyorum. ”dedi.

Haber Yaşar KARATAY

 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.