“Siyaset Kurumu Sorunların Çözümüne Odaklanmalıdır”

HÜDA PAR Aksaray İl Başkanı Özgür Kalkan, yaptığı açıklamadasiyaset kurumunun tıkanmasının, çözüm üretememesinin ve ilkelerin iflasetmesinin siyasileri ötekileştirici bir dil kullanmaya sevk ettiğini söyledi.

“Siyaset Kurumu Sorunların Çözümüne Odaklanmalıdır”
21.01.2021 / 14:45 1038

HÜDA PAR Aksaray İl Başkanı Özgür Kalkan, yaptığı açıklamadasiyaset kurumunun tıkanmasının, çözüm üretememesinin ve ilkelerin iflasetmesinin siyasileri ötekileştirici bir dil kullanmaya sevk ettiğini söyledi.Türkiye’de siyaset kurumunun her geçen gün çözümün adresiolmaktan uzaklaştığını ifade eden Kalkan, "Yürütülen algı operasyonları,masa başı mühendislikler, kullanılan ötekileştirici dil ve şiddet üretenüsluplar siyaset kurumunu halkın gündeminden uzaklaştırmaktadır. Halkı kamplarabölerek birbirine karşı kışkırtmak millete de memlekete de düşmanlıktır."ifadelerine yer verdi.Çözüm bekleyen birçok problemin olduğuna dikkat çekenKalkan, "Çözüm bekleyen yığınla memleket meselesi varken, siyaset sahasınınoperasyonel bir hüviyet kazanması üzerinde özellikle hükümet cenahı iyidüşünmelidir. Türkiye, temel insan hakları ve hukuktan ekonomiye, eğitimdensağlığa, manevi değerlere yabancılaşmadan kültürel ve ahlaki yozlaşmaya kadarbirçok derin kriz ile boğuşmaktadır. Tüm bu büyük sorunların üstünü örtmekistercesine ülke, medya üzerinden erken seçim, ittifak pazarlıkları ve siyasioyunlar gibi suni gündemlerle meşgul edilmektedir. Gündemin bu şekilde meşguledilmesi, sorunların çözümüne bir katkı sunmamaktadır. Memleket olarak bizimkaybedecek bir günümüz bile olmamalıdır. Siyaset kurumu bu kısır döngüdenkurtarılmalıdır." şeklinde  konuştu.

Hüda Par Basın


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.