Huzur Evlerinde Kalan Vatandaşlara Aşı Yapıldı

Aşı vurulan  İsmail KILIÇ “Yaşasın Türk Milleti var olsunbaşkanlarımız” dedi


Huzur Evlerinde Kalan Vatandaşlara Aşı Yapıldı
19.01.2021 / 10:54 729

Aksaray’daKorona Virüs aşısı vurulduktan sonra güvenlik güçlerine övgüler yağdıran İsmailKılıç (85), “Yaşasın Türk Milleti var olsun başkanlarımız” diyerek teşekküretti.

Çin’dengetirilen ve tüm yurda olduğu gibi Aksaray’a da gönderilen Korona Virüs(Covid-19) Sinovac aşıları sağlık çalışanlarının ardından bugün de huzurevisakinlerini vuruldu.

Türkiye'de aşılama programının birinciaşamasının 2. adımı bugün Aksaray’da başladı. Tüm dünyayı tehdit eden ve milyonlarca insanın ölümüneneden olan Korona Virüs için Çin’den tüm yurda gönderilen aşılar Aksaray’a daulaştı.

Aşılama programının birinciaşamasının ikinci adımına Aksaray’da geçildi. Bugünden itibaren huzurevleri vebakımevlerinde kalanlarla onların bakımından sorumlu kişiler aşılanmayabaşlandı. Ayrıca 90 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına da evlerinde yapılacağıbildirildi.

"COVID-19 Aşısı Ulusal UygulamaStratejisi"ne göre birinci aşamada yer alan sağlık çalışanlarınınaşılanmasına devam ediliyor. Aksaray’da yaklaşık bine yakın  sağlık çalışanına Covid-19  aşısının ilk dozu uygulandı.

Aksaray  A.Kadir Üçyıldız Huzurevinde  kalanlar ile bu vatandaşlarımızınbakımından sorumlu kişilerin aşılanmasına bugün başlandı.

Aksaray  A.Kadir Üçyıldız Huzurevinde  kalan ve bakımından sorumlu 52kişiye Kovid-19  aşısı yapıldı.

Aksaray  A.Kadir Üçyıldız Huzurevinde  kalan (85) İsmail  Kılıç’ın aşı yapılması esnasında duyguluanların yaşanmasına neden oldu. Aksaray Sağlık il Müdürlüğü ekiplerini deduygulandırdı.

Huzur Evinde kalan İsmail  Kılıç(85) :Aşı ile ilgili  Allah razı olsuncümlemize, ne demiş aşığın biri biliyonmu?  Diyerek, Şehitler ölmez  bu vatan bölünmez, Aslan yatağı boş kalmaz.Yaşasın Türk Milleti var olsun diye şiirler okudu. Sağlık çalışanlarınınalkışlarını toplayan İsmail Kılıç daha sonra; Bu vatan bölünmez  var olsun başkanlarımız, var olsunaskerlerimiz Allah razı olsun uzun ömür versin Allah diyerek teşekkür etti.

 Burada bir açıklama yapan AksaraySağlık İl Müdür Uzm.Dr. Kerim YEŞİLDAĞ ;Bildiğiniz gibi Perşembe günü bakanımızın belirlediği öncelikle riskliguruplara göre Sağlık çalışanlarımızı aşılamaya başladık. Yine sağlıkbakanımızın talimatı ile dün yapılan video konferansta Huzur evleri, Engellibakım evleri rehabilitasyon merkezlerindeki vatandaşlarımıza aşılama programınbaşladık. Bugünde buraya ekiplerimizle beraber geldik aşılama programlarınıuyguladık. Bu ekiplerimizin içerisinde 112 ekibiyle geldik. Aynım zamanda acilUzmanımızda burada  oluşabilecek herhangibir yan etkilere   karşıda tam donanımlıolarak bulunuyoruz.  Buradakivatandaşlarımız öncelikli risk gurubu olduğu için onların aşılanması bizim içinçok büyük önem arz ediyor. Bu aşılama programına başladık.

İl genelimiz de yaklaşık 1000yakın personelimizle beraber Huzur evleri, Engelli bakım evleri rehabilitasyonmerkezlerinde çalışanlarımız var bunların aşılanmasına sistemin onay vermesiile peyder, pey başladık. Öncelikli olarak buradan başladık ve aşılamaçalışmalarımız devam ediyor. Hafta sonuna kadar bine tamamlamayı planlıyoruzdiye konuştu.

Haber Yaşar KARATAYYorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.