Artık Yeter

Ayasofya cami hakkında Sözcü gazetesini kınayan Aksaray STK platformuüyeleri adına , MÜSİAD Aksaray Başkanı Eyüp Dağdaş'ın yapmış olduğu basınaçıklamasında  1 Ocak tarihli"2020'nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı" sürmanşetiyle,Ayasofya ile ilgili ecdadımızın kemiklerini sızlatacak düzeyde ve şanlıtarihimize saygısızlık niteliğindeki haberidir dedi.

Artık Yeter
04.01.2021 / 14:55 5342

Ayasofya cami hakkında Sözcü gazetesini kınayan Aksaray STK platformuüyeleri adına , MÜSİAD Aksaray Başkanı Eyüp Dağdaş'ın yapmış olduğu basınaçıklamasında  1 Ocak tarihli"2020'nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı" sürmanşetiyle,Ayasofya ile ilgili ecdadımızın kemiklerini sızlatacak düzeyde ve şanlıtarihimize saygısızlık niteliğindeki haberidir dedi. MÜSİAD Başkanı EyüpDağdaş  yaptığı basın açıklamasında; ÇokKıymetli Hemşerilerim ve Değerli Basın Mensupları; Son günlerde ülkemizingeleceğine ve bizi biz yapan değerlerimize doğrudan veya dolaylı dil uzatanlarakarşı Aksaray Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleriolarak açık ve net bir uyarı niteliğinde basın açıklaması için karşınızdayız. DeğerliDostlar;Bizler Müslümanız. Bizleri İslam topraklarında yaratan Rabbimize nekadar şükretsek azdır. Yüzyıllardır İslam'la şeref bulmuş aziz milletimizindeğerlerine her fırsatta saldırılmasından son derece rahatsız olduğumuz için buradayız.Son bir hafta içinde inancımıza saldırı olarak kabul ettiğimiz iki üzücügelişmeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.  Birincisigüzel ülkemizde dört kez bakanlık yapmış lakin inancımızla, kadim kültürümüzlehiçbir zaman barışık olmadığını son açıklamalarıyla daha da net anladığımız CHPeski milletvekili ve eski bakanlardan Fikri Sağların halkı kin ve nefreteteşvik eden "Türbanlı bir hakimin karşısına çıktığım zaman adaleti yerinegetireceği konusunda kuşkum var." şeklindeki talihsiz sözüdür.  Diğeri ise Sözcü gazetesinin, 1 Ocak tarihli"2020'nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı" sürmanşetiyle,Ayasofya ile ilgili ecdadımızın kemiklerini sızlatacak düzeyde ve şanlıtarihimize saygısızlık niteliğindeki haberidir.  Bu topraklar İslam inancı ekseninde, çok büyükbedeller ödenerek bizlere bırakıldı. Bu bağlamda, değerlerimize yapılansaldırıların her zaman karşısında olacağımızın bilinmesini isteriz. Kendifikrinden olmayana yaşama hakkı tanımayan, her türlü şımarık ve kasıtlıçıkışların karşısında duracağımızı buradan duyuruyoruz.  Her fırsatta çağdaşlıktan, modernleşmedenbahsedenlerin yıllardır bu aziz milleti oyaladıklarını, kandırdıklarını, kendidönemlerinde yapmadıkları veya engel oldukları büyük projelerden biliyoruz.

ARTIK YETER! Son yıllardaki gelişmelerledünyada sürekli kendinden bahsettiren, dosta güven, düşmana korku verenTürkiye'den rahatsız olanlar hatta ülkemizi siyaset adı altında dış mihraklarasürekli şikâyet edecek kadar düşenlere, kısaca devletimizi yoranlarasesleniyoruz: Artık Yeter! Bu Aziz MilletinAyarlarıyla Oynamayın! Ayasofya İslam'ındır ve öylekalacaktır.  Türbanlı Hâkim de buülkenin bir vatandaşıdır ve Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarına sağladığı herhaktan istifade edecektir.  Son olarak şunu belirtmek isteriz: İslamiyet’e vedeğerlerimize doğrudan veya dolaylı saldıranlar asla iflah olmayacaklardır.Bizler de Müslümanlar olarak tüm gücümüz ve imkânlarımızla bu tür zihniyetlemücadele edeceğimizi huzurlarınızda kamuoyuna ilan ediyoruz diye konuştu

Haber: Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.