MEB’in Talimatı Yapılan Açıklamayla Çelişiyor

Aksaray Eğitim Birsen Başkanı Murat Günaydın Eğitim Birsen Genel Başkan vekili Latif Selvi’nin yüz yüze eğimle ilgili açıklamasını paylaştı. Günaydın;” Eğitim Bir Sen Genel Başkanımız Latif Selvi şu konulara değindi

MEB’in Talimatı Yapılan Açıklamayla Çelişiyor
19.12.2020 / 12:25 557

MEB, Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında alınan karara atıfta bulunularak anaokulları ve uygulama sınıflarında velilerin talebi ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin kararına bağlı olarak yüz yüze eğitime geçilebileceğini talimatı verilmiştir dedi. Eğitim Birsen Başkanı Günaydın konuşmasında Salgın hastalık yoğunluğu nedeniyle her geçen gün tedbirlerin arttırıldığı, ilk, orta ve yükseköğretimde yüz yüze eğitime ara verildiği bir dönemde anaokullarında velilerin isteğine bağlı olarak yüz yüze eğitime geçilebileceği talimatı ciddi sorunlara neden olacaktır. Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında alınan karar, tüm okul öncesi eğitim kurumlarıyla ilgili değil, tam gün hizmet veren anaokullarıyla ilgili bir karardır. MEB’in bu talimatı, Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan açıklamayla da çelişmektedir. Salgın riskinin bulunmadığı bölgelerde yüz yüze eğitime geçilmesi kararının, velilerin isteği veya İl/İlçe MEM’lerin kararıyla değil, kararın sorumluluğunu üstlenecek İl Hıfzıssıhha Kurulu / İl Pandemi Koord. Kurulu gibi yerel karar mercileri tarafından alınması gerekmektedir. Her gün yeni bir karar ve farklı bir uygulama ile karşı karşıya kalan eğitim çalışanları ve velilerin bu uygulama ve kararlardaki istikrarsızlıktan kaynaklanan motivasyon kaybı, telafisi imkansız zararlar doğurmaktadır. ”diye konuştu. 
Haber Murat UĞURLU


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.