Bir İlin Direğidir Öğretmenler

Aksaray’da ilk kez Vali Öğretmenlere Giderek Öğretmenler Gününü Kutladı

Bir İlin Direğidir Öğretmenler
24.11.2020 / 11:06 386

Aksaray’da ilk defa 24 Kasım öğretmenler gününde Vali Öğretmenleri okullarında öğretmen odasında ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı.
 Daha önceki yıllarda genelde 24 Kasım Öğretmenler gününde  Öğretmenler Valiliği ziyaret ederken bu yıl Aksaray valisi Hamza Aydoğdu öğretmenleri bulundukları okullarda ziyaret ederek tüm öğretmenlere kitap ve gül hediye etti.
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile  Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Yavus Sultan Selim Mahallesinde bulunan  Atatürk İlkokulunda görev yapan öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.
Aksaray Valiliği tarafından organize edilen 24 Kasım Öğretmenler günü münasebeti ile Aksaray valisi Hamza Aydoğdu ilk kez öğretmenler gününü Yavus Sultan Selim Mahallesinde bulunan Atatürk İlkokulunda öğretmenleri öğretmen odasında ziyaret ederek öğretmenlere tek tek   gül ve Kitap hediye ederek öğretmenler gününü kutladı.
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu burada yaptığı konuşmada; Kişiliği ile şahsiyeti ile Milli Eğitim bakanlığı ve Eğitim camiasında parmakla gösterilecek bir arkadaşımızdır. Her yönüyle Eğitim camiasına örnek bir arkadaştır.  Bence bir insanın çocuklarına bırakabileceği en büyük miras budur diye düşünüyorum. Huzurlarınızda Eğitim camiasına Aksaray eğitimine verdiği bütün katkılardan dolayı çok çok teşekkür ediyorum ve müsaadeniz olursa iki tane gül hediye ediyorum ona, birisi kendine, biriside yıllarca okullarda alanda koştururken ihmal ettiği ama çocuklarını vatanına milletine bağlı bir şekilde yetiştiren   hanım efendiye diyerek Milli Eğim İl Müdürü Hacı Ömer Kartala iki adet gül verdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal : Sizden bunları duymak bu çiçeği almak benim için bir onur sayın valim ömrüm boyunca unutmayacağım çok teşekkür ediyorum dedi.
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ; Bazen şöyle eleştiriler oluyor . Vali bey işte öğretmenleri çok önemsiyor diye arkadaşlar ben önemsemeyim de kim önemsesin. Bir ilin direğidir öğretmenler, diğer arkadaşları küçüksemek için söylemiyorum. Öğretmenler ailenin tüm üç noktalarına kadar girerler. Bir çocuk bir öğretmeni severse aile yede etki eder ve ailede de öğretmen konuşuluyor. Öğretmenin verdiği bilgide konuşuluyor değerlerde konuşuluyor. Onun için bizim öğretmenleri sözlerimizle değil, bir günde değil her an hayatımızın her aşamasında değerli tutmamız gerekiyor. Değerli kılmamız gerekiyor. Çünkü eğitim benim şahsi kanaatim    iki temel direk  üzerinde yürüyor. Bir müfredat iki öğretmen bunun dışında bütün diğer konular ya teferruat demeyim ama detaydır. Ya da ana hikâyenin yan baş rolleridir. Ama baş rol öğretmen ve müfredattır.  Onun için gününüz güzel olsun Allah kalbinize hiçbir zaman hüzün değdirmesin, biraz olağan üstü süreçten geçiyoruz Pandemi sürecinden hakkeden sıkıntılı bir süreç inşallah hayırlısı ile  birkaç ay içerisinde  normale döneceğimizi düşünüyorum.  Bu süreçte bile Türkiye genelinde vefa destek guruplarında 40 binin üzerinde öğretmenimiz görev yaptı. Gece gündüz çalıştılar. Bazen kendilerini bile feda ederek yaşlılarımıza kimsesizlere malzeme götürdüler bu inanılmaz bir duygu bir duyguyu daha söyleyeyim. Başkasının mutluluğu ile mutlu olmak herkese nasip olacak bir duygu değildir. Bu en çok öğretmenlerde vardır. 
Bir öğrenciniz sizi görüyor sizin sayenizde buradayız diyor gözlerimiz doluyor. Yada birine bir iyilik yapıyorsunuz onun bu iyiliği ile mutlu oluyorsunuz. İnanılmaz farklı bir duygu ve insanın insan olduğunu hatırlatan bir duygu bu insan olduğumuzu hatırlıyoruz bu duygularla onun niçin bu duyguları daha canlı tutmamız gerekiyor. Çocuklarımıza bayrak sevgisini, vatan sevgisini ve değerlerimizi daha iyi aşılamamız gerekiyor. Neden biliyor musunuz bu toprakların şöyle bir özelliği var. Bu topraklardan medet uman çok mazlumlar var Türkiye Cumhuriyeti devleti hep mazlumların yanında, kimsesizlerin yanında bunun sürebilmesi için bizim bir ayağı kendi değerlerinde olan gençler bir ayağı da bütün dünyayı tarayan bir pergel metoduyla yeni nesiller yetiştirmemiz gerekiyor. Biz bunları yetiştirdikten sonra birbirimize kenetlendikten sonra birbirimizi sevdikten sonra, bir birimizin arasına duvarlar örmek yerine köprüler kurduğumuz zaman Allah’ın izni ile hiç kimse bizi alt edemez. Diye konuştu.
Aksaray belediye başkan Vekili Cem Elibol; Büyük bir mutluluk yaşıyorum. Öğretmen olarak mahalli idareci olarak hizmet vermekten şeref duyuyorum. Birlikte daha güzel şeyler yapacağız. Öğretmenlik mesleğinin yüce olduğu örnek olduğu bambaşka bir dünya oluşturan bir meslek, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun dedi.
Okul içerisinde Aksaray valiliği öncülüğünde iş kur tarafından açılan atölyeleri ziyaret eden protokol heyeti   burada veliler tarından yapılan el emeği göz nuru ilmek ilmek dokunan halı, resim ve  eserleri  gezerek tebrik ettiler.
Daha sonra Yavus Sultan Selim Mahallesinde bulunan  Atatürk İlkokulunun bahçesine Aksaray valisi Hamza Aydoğdu ve Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal  ve Öğretmenler tarafından lavanta dikimi yapıldı.
Burada da bir açıklama yapan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu; Bugün öğretmenler günü Aksaray’da Atatürk ilköğretim okulu öğretmenlerimizi ziyaret ettik. Biz bugün ilimizde bir farkındalık oluşturmak istedik öğretmenlerimiz bize gelmesin istedik biz okullarımıza öğretmenlerimize gittik, onların öğretmenler gününü tebrik ettik. Çok güzel bir ortam oluştu. Aynı zamanda Aksaray’da ilkez uyguladığımız bir projeye de burada start verdik. Biliyorsunuz şuanda okullarımızın bahçeleri var. Kullanılmayan yerler biz o bahçelerimize faydalı bir iş yapalım dedik bahçelerimize tarım müdürümüzle birlikte teşekkür ediyorum kendisine sizinle birlikte Atatürk ilköğretim okumuzun bahçesine ekim işimizi gerçekleştirmiş olduk.  Ben buradan Türk Bayrağının dalgalandığı her yerde  81 ilde ilçede kasabada köyde fedakarca görev yapan çocuklarımızı geleceğe hazırlayan  bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.  Allah eksiklerini vermesin onlarla gurur duyuyoruz. Böyle bir günde de böyle hayırlı bir işe vesile oldukları için Tarım müdürümüze Milli Eğitim Müdürümüze şükranlarımı ve sevgililerimi sunuyorum diye konuştu.
Cemal Göktaş Atatürk ilkokulu sınıf öğretmeni; İlk defa 24 Kaasım öğretmen gününde Aksaray valimizin böyle önemli günde bize gelip ziyaret etmesi bizleri mutlu etti. Her zaman bu ziyaretleri bekliyoruz.   
Handan Unç : Atatürk ilkokulunda öğretmenlik yapıyorum  üçüncü sınıf öğretmeniyim. Valimizin buraya gelmesi tabiki bizi onurlandırdı. Öğretmen arkadaşlarımızın belirttiği gibi onların mülki idarenin burada olması bizim günümüzü kutlamaları bizi onurlandırdı. Çok Teşekkür ediyoruz. Ayaklarına sağlık iyi ki varlar.
Hatice Turhan   Atatürk ilkokulu okul öncesi öğretmeni;  Çok özel bir öğretmenler günü yaşıyorum ilk defa valimizin elinden bir çiçek aldım ve öğretmenler günüm bu şekilde kutlandı. Çok özel bir gün yaşıyorum çok teşekkür ediyorum.  
Programa Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkan vekili Cem Elibol, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Aksaray Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Eğitim Birsen Başkanı Murat Günaydın daire müdürleri ve öğretmenler katıldı.  
Haber Yaşar Karatay 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.