Bir Projenin Daha Temeli Atıldı

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in seçim vaatleri arasında yer alan Kitap Konakları Projesinin ilki olan Paşacık Kitap Konağının temeli dualarla atıldı.

Bir Projenin Daha Temeli Atıldı
30.10.2020 / 08:14 911

Eğitim ve Kültür alanında hayata geçirilen projelerle vatandaşlara kitap okuma alışkanlığı kazandırılacak olan ve öğrencilerin kaynak temini noktasında işlerini kolaylaştıracak olan Kitap konağının temeli Cuma namazı sonrası atıldı.

Temel atma törenine Belediye Başkanı Evren Dinçer, Ak Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray İl Başkanı Mustafa Çölkesen ve Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileri, İl Müftü yardımcısı Yaşar Zengin, Aksaray Üniversitesi rektörü Yusuf Şahin, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, kadın kolları başkanı Ferhan Polat, Gençlik kolları başkanı M. Emin Kılıç, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; ‘’ Gençlerimizin kitap okuyabileceği araştırma yapabileceği hoş vakit geçireceği kendilerini gerçekleştirecekleri bir kitap konağını hayata geçiriyoruz. Bu projemiz eğitim öğretime katkı sağlayacak bir eğitim tesisi olacak. Bu tesisten şuan Azmi Millide bir noktada var. Aksaray’da ihtiyaçlarımıza baktığımızda bu tarz tesislerin şehrimizde artmasına ihtiyaç var. Buradan yola çıkarak Aksarayımızdaki mevcut kitap konağına ilaveten farklı noktada daha kitap konağı inşa ederek bu tesislerin sayısını 4’e çıkartacağız. Bu tesislerin inşaat çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürerek açılışlarını gerçekleştireceğiz. Diğer yapacağımız Kitap konağımız nüfusu kalabalık olan Nakkaş Hassas ve Küçük Bölcek Mahallelerinin kesiştiği bir noktada olacak. Yine bir diğer kitap konağımızda Toki bölgemizde olacak. Belediyecilik daha çok yol yapmak köprü yapmak gibi adlandırılıyor ama insana yatırım yapmak bunların içerisinde en önemlisini oluşturuyor. Biz ne kadar şehirleri inşa edersek edelim eğer gençleri inşa edemezsek. Gün gelir inşa ettiğimiz şehirleri inşa edemediğimiz gençlerimiz Allah korusun yıkarlar. Dolayısı ile Belediyecilik her ikisine birden yatırım yapılması gereken bir faaliyeti bir manzumeyi oluşturuyor. Buradan yola çıkarak Ak Parti Belediyeciliğinin hizmet belediyeciliğinden sosyal

Belediyeciliğe oradan da gönül belediyeciğine gelen serüveni içerisinde sosyal belediyeciliğin içerisinde yer alan bu tarz faaliyetlerin yapılmasını önemsiyoruz. Bugün temelini atacağımız kitap konağımızın bu alanda hizmet verecek. Zemin katı 182 metre, birinci katı 178 metre olmak üzere 360 metrekarelik alanı kapsıyor. İçerisinde 6 Bin kitap yer alacak. Aynı anda 80 öğrencimize hizmet vermiş olacağız. Burası gençlerimize sunduğumuz hizmetlerimizden sadece bir tanesi yakın zamanda hizmete açacağımız Gençlik ve Bilim merkezimiz var. Yine gençlerimizin hizmetine sunacağımız çok güzel bir medresemizi Belediye Meclis üyelerimizin de desteği Belediyemize kattık. Bedri Medresemizide gençlerimizin hizmetine sunacağız. Bu vesile ile hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. En kısa zamanda inşaat çalışmalarını tamlayarak hizmete açmayı temenni ediyorum. Şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ Dedi.

İl Müftü yardımcısı Yaşar Zengin’in okuduğu Kur’an tilaveti ve duaların ardından Protokol üyelerinin butona basması ile kitap konağının ilk betonu atılmış oldu.

Temel atma töreninin ardından protokol üyeleri ve davetlilerle birlikte inşaat alanını gezen Belediye Başkanı Evren Dinçer inşaat alanında bilgiler verdi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.