Asü, Güvenlik Algısı Araştırmasına Bilimsel Katkıda Bulunacak

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin sosyo-kültürel yapısı üzerinden yapılacak güvenlik algısı araştırmasının, farklı çalışma alanlarıyla ilgili önemli çıktılar sunabileceğini söyledi.

Asü, Güvenlik Algısı Araştırmasına Bilimsel Katkıda Bulunacak
28.10.2020 / 21:04 643

Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı yöneticilerinin ASÜ Üst Yönetimi ve çeşitli bilimsel disiplinlerde çalışan akademisyenlerle buluştuğu toplantıda, güvenlik bürokrasisi ile üniversitenin işbirliği içinde yapması planlanan çalışmalar istişare edildi. Emniyet Müdürlüğünün vatandaşlar nezdindeki suç algısını belirlemek, İl Jandarma Komutanlığının ise aile içi şiddet ve çocukların internet bağımlılığı sorunlarının çözümüne odaklanan taleplerine dair bir değerlendirme yapan Rektör Şahin, gereken katkıyı vermeye hazır olduklarını söyledi. Çalışmaların ve taleplerin son derece değerli olduğunu, meselelerin etraflı bir şekilde çalışılması gerektiğini kaydeden Prof. Dr. Şahin, "Çalışma esnasında sadece suç unsuru ön planda tutulursa sonuç odaklı bir araştırma ortaya çıkacaktır. Oysa her sorunun bir de kökeni vardır. Örneğin, aile içi şiddet ele alındığında bunun iktisadi sorunlar yahut aile yapısı gibi bir takım değişkenlerle ilişkili olduğu görülebilir. Çalışmayı kapsam bağlamında genişletmek ve farklı disiplinlerde çalışan isimleri de dahil etmek gerekebilir" dedi. Aksaray ve Aksaray'da yaşayan insanların hayatlarına pozitif katkı sunmak adına yapılacak her çalışmanın destekçisi olduklarının altını çizen ASÜ Rektörü Şahin, "Tüm arkadaşların bu sürece önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Sonuçlar ve sebepler üzerine odaklanan bir çalışma ortaya konulmalı. Bu çalışma gerek güvenlik bürokrasisi gerek akademi gerekse yerel yönetimler bağlamında değerli çıktılar oluşturacaktır" dedi. HABER MERKEZİ


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.