Başkan Dinçer Atanan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Belediye Başkanı Evren Dinçer, 2020-2021 eğitim öğretimyılında Aksaray’da görev yapacak yeni atanan 455 öğretmenle bir araya geldi.

Başkan Dinçer Atanan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
23.10.2020 / 12:06 491

Aksaray Kültür Merkezinde yeni atanan öğretmenlerle buluşanBaşkan Dinçer’e İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Aksaray Üniversitesindegörev yapan akademisyenler ve dekan yardımcıları da eşlik etti.

Yeni atanan öğretmenlere hitaben konuşma yapan BelediyeBaşkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi olarak eğitim alanında yaptıklarıçalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 Başkan Dinçer, Bayraktörenleri vesile ile tüm okulları ziyaret ettiklerini orada öğretmenlerle biraraya geldiklerini söyledi. Öğretmenlerin talep ve isteklerini karşılamak içinher zaman belediyenin hazır olduğunun vurgusunu yaptı.

Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şu ifadelerikullandı; ‘’Pandemi sürecinde sizin gibi kıymetli öğretmelerimizin atamasınıyaparak sizlerle bizleri buluşturan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Bakanımızaşükranlarımızı sunuyoruz. Memuriyette ilk atamanın verdiği güzel duygular veidealler oluyor. İlerleyen süreçlerde bu ideallerinizi hayata geçirme fırsatıbuluyorsunuz. Belediye Başkanı olarak sürekli farklı yerleri ziyaret ediyoruz.Bu yaptığımız ziyaretlerde şunu görüyoruz eğitim her geçen gün daha çok önemlibir hale geliyor. Yaşadığımız dönemde içerikler materyaller artıyor amainsanlarımızın gönlüne dokunmadığınız sürece bunların bir önemi olmuyor.Aksaray Kuzeyi ile güneyi aynı olmayan dört farklı mevsimi aynı anda yaşanılangüzel bir şehirdir. Bu zenginlikleri sizlerde göreceksiniz müşahedeedeceksiniz. Buradan keyif alacağınızdan benim hiç şüphem yok. Biz yerelyönetimler olarak şehirleri inşa etmeye çalışıyoruz sizlerse çocukları vegençleri inşa etmeye imar etmeye çalışıyorsunuz. Bunun ikisi bir arada yürüyor.Bizler bayrak törenlerimizde okullarımızı ziyaret ediyoruz. Öğretmenlerimizlegörüş alışverişinde bulunuyoruz. Okulumuzun fiziki şartlarınıdeğerlendiriyoruz. Öğrencilerimize hediyeler veriyoruz. Aksaray Belediyesineait 5 yerde bilgi evlerimiz var. Fatih mahallesinde Millet Kıraathanemiz varzengin kitap kaynaklarının olduğu bu merkezleri ziyaret edebilirsiniz.  Yine eğim ve kültür faaliyetleri kapsamındahizmet verecek olan yeni kitap konakları yapacağız. Gençlerimizin veçocuklarımızın kendini geliştirebilmeleri için Bilim Merkezi yapıyoruz. Yakınbir zamanda Bilim Merkezimizin açılışını yapacağız. Orta Anadolu da olmayanölçekte bir bilim merkezi olacak burası. Fırsat bulursanız zaman ayırırsanızaçıldıktan sonra öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi oraya davet edeceğiz.Gençlerimizi orada bilimle irfanla buluşturmayı ümit ediyoruz. Bir GençlikMerkezi düşünüyoruz onunla ilgilide çalışmalarımıza başladık çarşı merkezindeyakın zamanda onu da kamuoyu ile paylaşacağız. Yerine getireceğiniz kamuhizmetinizde hepinize başarılar diliyorum.’’ Dedi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı konuşmanın ardındanAksaray’a ilk defa gelen öğretmenlerin taleplerini dinleyerek sorularınıcevaplandırdı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in ardından konuşma yapan İlMilli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’da Belediye Başkanı Evren Dinçer’inyaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Belediye Başkanı Evren Dinçer’inokullara yaptığı ziyaretlere değinen Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal,Belediye Başkanı Evren Dinçer’in her okulun sorunu ile yakından ilgilendiğinibelirtti.

Programa katılan protokol üyeleri ve 455 öğretmen gününanısına fotoğraf çektirdi.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.