Yamaç Paraşütünün Kalbi Aksaray’da Atacak

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray’ın yamaç paraşütüsporunda bir merkez olması yönündeki çalışmaların somut adımlarla ilerlediğini,bu kapsamda Türk Hava Kurumu (THK) ile bir protokol imzaladıklarını söyledi. 

Yamaç Paraşütünün Kalbi Aksaray’da Atacak
23.10.2020 / 08:40 695

3bin 268 metre yüksekliğindeki Hasan Dağı’nın, dünya genelinde, ideal yamaçparaşütü bölgeleri arasında ilk üç içinde olduğunu ve profesyonel bağlamdayapılan uçuş ve atlayışlarla ilgili bir standart sağlamayı amaçladıklarınıkaydeden Rektör Şahin, samimiyetle attıkları adımların karşılığını almayabaşladıklarını belirtti. Uzun süredir bu konuyla ilgili gerek yerel gerekseülke çapında araştırmalar ve değerlendirmeler yaptıklarına dikkat çeken RektörŞahin, “Anımsanacağı üzere 2019 yılı Ağustos ayında Yamaç Paraşütü Süper FinalTest Şampiyonası Aksaray’da yapıldı. Başarıyla tamamlanan organizasyonunardından bu husustaki çalışmalarımızı hızlandırdık. Biz, aynı zamanda spor vesağlık alanında ihtisaslaşan bir Üniversiteyiz. Bu sorumluluğumuz gereğişehrimizde yeni sportif etkinlikler yapmak, bunlarla alakalı eğitimlerdüzenlemek, üretime dönük projeler geliştirmek; kısaca şehre yeni bir ufuk vebakış açısı kazandırmak gibi ödevlerimiz var. Yamaç paraşütünü de bu bağlamdaçok önemsiyoruz” dedi. Etkinlikleri el yordamı ile değil, belli bir disiplin vestandart üzerinden gerçekleştirmek istediklerine de temas eden Prof. Şahin, “Bunedenle THK ile bir protokol imzaladık. Protokol kapsamında Üniversitemiz vedolayısıyla şehrimiz, yamaç paraşütü sporunun hem uygulama hem de eğitimbağlamında bir merkezi olacaktır. Uçuşlar ve atlayışlar THK’nın yönergeleridoğrultusunda ve emniyet kuralları çerçevesinde gerçekleşecektir. Aynı zamandabranşa dair eğitim programlarımız da yine kurumun koordinesindehazırlanacaktır” dedi. Özellikle ulusal ve uluslararası organizasyonlarınşehirde düzenlenmeye başlamasıyla birlikte, Aksaray için yeni bir hikâyenin debaşlayacağını kaydeden Rektör Yusuf Şahin, “Kısa zaman içinde şehrimizinuygulamadan eğitime, malzemeden branş bilgi ve deneyimine kadar geniş biralanda, özel olarak tercih edilen ve aranan bir şehir olacağına inanıyoruz. Bugirişim aynı zamanda şehrimize yeni bir spor, organizasyon ve üretim kültürü dekazandıracaktır. Hayırlı olsun” dedi.

Yapılanaçıklamanın ardından Rektör Şahin ve THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşcı,işbirliği protokolünü imzaladı. Şahin, katkıları münasebetiyle Aşcı ve ekibineteşekkür etti. 

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.