Selçuk Üniversitesi Rektöründen İade-İ Ziyaret

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bölge üniversiteleriarasındaki işbirliklerinin geliştirilmesinin toplumsal fayda eksenliçalışmaların artması bakımından önemli olduğunu söyledi. 

Selçuk Üniversitesi Rektöründen İade-İ Ziyaret
21.10.2020 / 15:12 803

Birsüre önce Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Metin Aksoy, ASÜRektörü Şahin’e iade-i ziyarette bulundu. ASÜ ile Selçuk Üniversitesi’ninöteden beri farklı alanlarda işbirliği içinde olduğunu ve KOP BölgesiÜniversiteleri kapsamında da bir arada çalışmalar yaptığını kaydeden Prof.Yusuf Şahin, bu çalışmaların nitelik ve nicelik bakımından gelişmesini arzuettiklerini söyledi. Bölge üniversitelerinin birbiriyle olan müspetilişkilerinin üretilecek çalışmalara ve toplumsal faydaya da önemli katkılarsağlayacağını ifade eden Şahin, “Selçuk Üniversitesi’nin Sayın Rektörü Prof.Aksoy’a yeni vazifesinde başarılar diliyoruz. İşbirliği içinde çalışmaya devamedeceğiz. Şehirlerin birbirine olan fiziki ve kültürel yakınlıkları daişbirliği çalışmalarından alınan verimi arttırmaktadır” dedi. SelçukÜniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy da bir arada iş üretme vepotansiyeli paylaşma konusundaki çalışmalara katkı sunmaktan memnuniyetduyacaklarını ifade etti. 

Hediyetakdimlerinin ardından, kısa ve orta vadede yapılabilecekler hususundaistişarelerde bulunuldu. 

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.