Kitap Kulübü Çalışmaları İle Örnek Oluyor

Aksaray’da öğretim üyeleri, eczacı, avukat ve mimarlardanoluşan Kitap Kulübü üyeleri kitap değerlendirme toplantıları düzenliyor. 

Kitap Kulübü Çalışmaları İle Örnek Oluyor
20.10.2020 / 14:26 866

Okudukları yazarların kitaplarını değerlendiren kulüpüyesi kadınlar Aksaray’ın kültür sanat yaşamına farklı etkinliklere katkısağlamayı amaçlıyor.

-Çok anlamlı bir oluşum

Kitap kulübünün Ekim ayı kitap değerlendirme toplantısınakatılan Vali Hamza Aydoğdu düzenledikleri anlamlı etkinlik nedeniyle kulüpüyelerini tebrik etti. Kitap kulübünün çok anlamlı bir oluşum olduğunu ifadeeden Vali Aydoğdu; Aksaray’da bu türde bir farkındalık girişimi olmasınınmutluluk verici olduğunu belirtti.

Kulüp tarafından düzenlenecek kültür ve sanatetkinliklerini de önemsediklerini ifade eden Aydoğdu, “Aksaray’ın her alandagelişimi için çaba sarf edeceğiz. Bu manada yapılan her türlü çalışmayıdestekliyoruz” diye konuştu. 

-Kitap kulübü sayesinde aramızdaki bağlarımızı dakuvvetlendiriyoruz

Kulüp oluşumu ve çalışmaları hakkında bilgiler verenAksaray Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Elif Hasret Kumcu; 8 Eylül 2017tarihinde Aksaray’da oluşturdukları Kitap Kulübü ile bir farkındalıkoluşturmayı amaçladıkların söyledi.

Kumcu; “Yakın arkadaşlarımızla bir araya geldiğimiz zamandedikodu ve magazin mahiyetindeki sohbet ortamının olmamasına dikkat ediyoruz.Bu manada arkadaşlarımızla bir kitap kulübü oluşturmak ve bir araya geldiğimizsohbet ortamlarında okuduğumuz kitaplar hakkında konuşmak üzere bir girişimdebulunduk. Geriye dönüp baktığımızda kütüphanemizin bambaşka bir yapıyabüründüğünü, kulübümüze her geçen gün yeni kitapseverlerin eklendiğinigörüyoruz. Bu bizleri onurlandırıyor.  Zamanzaman toplantılar yaparak aramızdaki bağları da kuvvetlendiriyoruz” dedi.

Sadece kitap okuma etkinlikleri ile faaliyetlerin sınırlıkalmadığını da ifade eden Kumcu; Aksaray’da farklı kültür ve sanat etkinlikleride tertip ettiklerini ifade etti.

Vali Hamza Aydoğdu; İŞKUR Müdürü Mahmut Akkuş, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İlKültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan’ının da katıldığı Kitap Kulübü Ekim ayıdeğerlendirme toplantısına katılmaktan duyduğu memnuniyeti belirtip kulüpüyeleri tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.