Tıp Fakültesi Morfoloji Binası İçin Yer Tespiti Yapıldı

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp Fakültesi MorfolojiBinası için saha incelemelerinin başladığını, hedeflerinin 2021 yılında inşaatçalışmalarına başlamak olduğunu söyledi. 

Tıp Fakültesi Morfoloji Binası İçin Yer Tespiti Yapıldı
19.10.2020 / 13:29 391

Binaiçin bir süredir yer tespit çalışmalarının sürdüğünü, Mühendislik Fakültesi ileYeni Sosyal Tesis arasında kalan alanın uygun olarak değerlendirildiğinikaydeden Rektör Şahin, üst yönetimle birlikte belirlenen alanda incelemeleryaptı. Birinci ve dördüncü sınıf tıp öğrencilerinin bu yıl Aksaray’da eğitim-öğretimebaşladığını ve tıp öğrencilerinin sayısının peyderpey artacağını belirtenŞahin, “Hali hazırda Merkezi Derslikler ve ASÜBTAM’ın bazı bölümleri TıpFakültesi için düzenlendi ve herhangi bir eksiklik söz konusu değil. Ancak TıpFakültesi’ndeki faaliyetlerin verimini arttırmak için morfoloji binası büyükönem teşkil ediyor. Biz, süreci en başından beri takip ediyor ve nitelikli birbina yatırımı için üzerimize düşen ödevlerimizi yerine getiriyoruz. Gerekligörüşmelerin ardından çalışmalar anlamlı bir zemine oturdu. Bir süredir yertespiti ile alakalı çalışmalar devam etmekteydi, o da tamamlandı. Hedefimiz2021 yılında bina inşaatına başlamak. Süreç bundan sonra çok daha hızlı şekildeilerleyecektir” dedi. Derslikler, amfiler, laboratuvarlar, toplantı vekonferans salonları, personel ve uygulama odalarının yer alacağı bina, tıpeğitimi için gerekli tüm donanımlara sahip olacak.

RektörŞahin’le birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, Prof. Dr. EnginDeligöz, Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş ve Genel Sekreter Bayram Ali Yavaş, binayapımı için planlanan alanı inceledi ve Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı SerpilDoğuş Gümüşsoy’dan bilgiler aldı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.