Kalpler Yetim Kalmasın

İHH Gönüllüsü İhsan Kılıç 16 Eylül'de başladığı ve 14 ilikapsayan Pedallar Yetimler İçin Çevriliyor Etkinliği kapsamında 1 Ekim Perşembesaat 19.30da Aksaray'dan geçti. Kalabalık bir bisiklet ekibi eşliğinde AtlıParkta karşılanan ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’na kadar eşlik edilen 55yaşındaki Aktivist, meydanda protokol, STK başkanları, İHH gönüllüleri ve basınmensupları ile buluştu. Küçük bir yetim kız çocuğu İhsan Kılıç'a bir buketçiçek takdim etti. Yapılan basın açıklaması ile program sona erdi. 

Kalpler Yetim Kalmasın
03.10.2020 / 03:58 1159

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı gündemlealakalı yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

"Değerli protokol üyelerimiz, STK temsilcilerimiz,basın mensuplarımız, çok saygıdeğer hazirun; hepinizi sevgi saygı hürmet vemuhabbetle selamlıyorum. Programımıza hoşgeldiniz   

Derneğimiz; Yetim Dayanışma Günleri Kapsamında, yetimlerhakkında toplumumuzda bilgi, bilinç, duyarlılık ve farkındalık oluşturmakmaksadı ile “Pedallar Yetimler İçin Çevriliyor” isimli, bir gönüllümüzünbisiklet ile Malatya, Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Kütahya,Afyon, Konya, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kahramanmaraş illerinden geçeceği  bir etkinlik düzenlemiştir.       

Bu çerçevede 11. il olarak Aksaray’ımıza ulaşan İhsanKılıç Bey’e hoş geldiniz diyor, yetimler hakkında farkındalık oluşturmak adınayapmış olduğu bu güzel etkinlik nedeniyle huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Dünyada savaş, doğal afetler vb. sebeplerle çok sayıdakorumasız ve yetim çocuk bulunmaktadır. UNİCEF raporlarına göre yaşadığımız dünyada200 milyon yetim çocuk bulunuyor. Sadece Irak’ta devam eden savaş boyunca 5milyon civarında çocuk yetim kalmıştır. Afrika’da binlerce çocuk iklimkoşullarındaki olumsuzluklar, iç çatışmalar ve benzeri nedenlerle yetim ya dakorumasız durumdadır.

Bu çocukların akıl, beden ve ruh sağlıklarını bozacak enbüyük tehdit ve tehlikeler ise şöyle sıralanabilir:

İnsan tacirleri,

Dilenci şebekeleri.

Organ ve fuhuş mafyaları

Açlık

Misyoner örgütler.

Yetim çalışmalarının temel amacı, hayatını tek başınaidame ettirmeye gücü yetmeyen yetimlere, kendi ayakları üzerinde duracakyeterliliğe ulaşıncaya kadar destek olmak, eğitimlerini sağlamak ve onları aileşefkati ile hayata hazırlamaktır.

Aksaray merkez, ilçe, köy ve kasabalarında ikamet eden850 yetim çocuğumuzla ilgileniyor, bunların 268’ine aylık burs veriyoruz.

Hem ülkemizdeki hem de öncelikle savaş, doğal afet veyoksulluk hüküm sürdüğü coğrafyalar başta olmak üzere 45 ülke ve bölgede,yetimlerin barınma, gıda, giysi, eğitim ve sağlık ihtiyaçlarını karşılama, ihtiyaçduyulan bölgelerde yetimhaneler açma çalışmalarına katkı sağlıyoruz.Yetimlerimize sahip çıkan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği"

Bisikletli Aktivist İhsan Kılıç, başlattığı etkinliğin bukadar ses getireceğini hiç düşünmediğini, insanlarda oluşturmak istediği yetimduyarlılığının tüm Türkiye'ye yayılması için bu etkinliği gerçekleştirdiğinibelirtti. Kılıç, istirahat vaktinde meydana gelen herkese teşekkür etti.

Basın açıklamasının ardından Aksaray Belediye Başkanıadına Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik, Aktivist İhsan Kılıç'a yolda ihtiyacıolur düşüncesiyle bir taşınabilir şarj aleti ve ajanda hediye etti.

Gece Aksaray'da misafir edilen Kılıç, sabah erkensaatlerde Nevşehir'e uğurlandı.

Haber Ali ŞENGÜL


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.