Yeni Araştırmalar İvme Kazandıracak

AksarayÜniversitesi (ASÜ) ile Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) arasındaimzalanan protokol gereği araştırmacı kişi ve kurumlar, sınai mülkiyethaklarına ilişkin her türlü bilgi ve dokümana kampüs içinde ulaşabilecek.

 

Yeni Araştırmalar İvme Kazandıracak
01.10.2020 / 12:05 900

ASÜRektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bilginin üretime dönüşmesi, markalaşmaçalışmalarının yeni bir ivme kazanması, yenilikçi yaklaşımlarla fikir vebuluşların ortaya çıkartılabilmesi bağlamında, TÜRKPATENT’le imzalananprotokolün son derece önemli olduğunu söyledi. Bu kapsamda ASÜ’de tahsisedilecek bir binada “Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi ve Doküman Birimi”açılacağını ifade eden Şahin, “İmzalanan protokolle ASÜ’de araştırma yapan kişive kurumlar sınai mülkiyet hakları konusunda bilgilendirilecek. Öte yandan bubirim, gerekli yönlendirmelerin yapılması, sınai mülkiyet haklarına ilişkin hertürlü bilgi ve doküman gereksinimlerinin karşılanması, ulusal ve uluslararasımevzuat ve yayınlara ulaşımın sağlanması, patent veri tabanlarında araştırmayapılabilmesi için uygun ortamın tesis edilmesi gibi faaliyetler de yürütecek”dedi.

TürkPatent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’a ve çalışmanınşekillenmesine katkı sunan herkese teşekkür eden Rektör Şahin, birimin hayırlıçalışmalara vesile olması temennisinde bulundu.

 Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.