Vatandaşlara Hediyeleri Verildi

Belediye Başkanı EvrenDinçer, Aksaray Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden başlatılan ‘’AvrupaHareketlilik Haftası’’ konulu yarışmada dereceye giren kullanıcılarahediyelerini verdi.

Vatandaşlara Hediyeleri Verildi
01.10.2020 / 12:02 373

Avrupa HareketlilikHaftası, belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeyeteşvik eden, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerindekutlanıyor.

Hafta süresince,belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi,bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların ise bireysel araçlaryerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesinin teşvik edilmesiamaçlanıyor.

Aksaray Belediyesi’nin farkındalıkoluşturmak için sosyal medya hesapları üzerinden başlattığı etkinliklerinkonusu geçtiğimiz hafta ‘’Avrupa Hareketlilik Haftası’’ olarak belirlendi.

Aksaray Belediyesiekiplerince Belediye Başkanı Evren Dinçer’in twitter hesabı üzerindenbaşlatılan yarışmaya çok sayıda katılım oldu. Yarışmada başarılı olan 5kullanıcıya günün anlamına uygun olarak bisiklet hediye edildi.

Yarışmada dereceye giren sosyalmedya takipçilerine bisikletler hediyelerini veren Belediye Başkanı EvrenDinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;  ‘’Avrupa Hareketlilik Haftası’’ dolayısı ilesosyal medya hesaplarımız üzerinden bir yarışma başlattık. Biz yerel yönetimlerolarak bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını istiyoruz. Bunun için 25kilometrelik Akıllı Bisiklet Yolu projesini şehrimizde hayata geçireceğiz. Bu projekapsamında şehrimizde kuracağımız bisiklet istasyonları ile bisikletleri biristasyondan alan vatandaşlarımız başka bir istasyona bırakabilecek. Aksaray’dabisiklet kullanımımızı bu şekilde yaygınlaştırmak istiyoruz. Bisikletkullanımının yaygınlaştırılması ile şehrimizde çevre kirliliğinin azaltılması,spora teşvik edilmesi ve sağlıklı yaşamın desteklenmesini hedefliyoruz.Arkadaşlarımızın sosyal medya üzerinden başlattığımız yarışmaya katılımsağlamaları bizleri mutlu etti. Yarışmaya katıldıklarından ötürü kendilerineteşekkür ediyorum. Bisikletleri güle güle kullanmalarını ve teşvik etmeleriniistirham ediyoruz.’’ Dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.