Aksaray Belediye Spor Kadın Hentbol Takımı Süper Ligde Mücadeleye Hazır

AksarayValisi Hamza Aydoğdu  süper ligde yeralan Aksaray Belediye spor kadın Hentbol takımının antrenmanlarına katılaraksporculara başarılar dileyerek hediyeler takdim etti. Sporcular süper ligdeiddialı olduklarını takımlarını en iyi şeklide temsil edeceklerini belirterekhedefimiz süper ligde birinci olarak kupayı alarak Aksaray’a getirmektirdediler. 

 Aksaray Belediye Spor Kadın Hentbol Takımı Süper Ligde  Mücadeleye Hazır
30.09.2020 / 14:41 252

AksarayValisi Hamza Aydoğdu :  Bugün burada birokulumuzda Aksaray’ın süper ligde bir değeri Hentbol takımımızın antrenmanmaçındayız . Ama bu takım çok önemli bir özelliği var  buradaki çocuklarımızın yaş ortalaması 17hepsi bizim spor lisesi mezunu  aynızamanda Aksaray’lı ve hepsi süper ligde hentbol oynuyor.  Biz genellikle eğitimden bahsederken eğitiminçok teorik olduğunu bazen alandan uzak olduğundan hep bahsederiz Endüstrimeslek liseleri Organize sanayi içerisinde olmalı, spor liseleri kulüplerle işbirliği içerisinde olmalı   bu anlatılansistemin bir öyküsü başarı öyküsü burada var. Aksaray’da yaşları 17 olan ve 30dalda Türkiye dereceleri olan Hentbol takımımız süper ligde mücadele ediyor. Ben bu başarı hikayesini size anlatmak içinarkadaşlarımızla buradayız.  Bu arkadaşlarımızHentbol süper liginde mücadele edecekler ve Aksaray’ı ve Türkiye’yi temsiledecekler.  Burada enteresan olan şu   Hentbol süper ligindeki bu takımımızıçalıştıran arkadaşlarımızda aynı zamanda Milli Eğitim bakanlığımızın beden eğitimöğretmenleri tamamen yerli, tamamen milli bir takım bu takım.  Butakımın bu anlamdaki kendi özünden kendi topraklarından dişiyle tırnağıyla biryere gelmesi süper ligde Hentbol da Aksaray’ı temsil etmesi  bizim için gurur meselesi biliyorsunuz buanlamda bizim iki değerimiz var bir voleybolda Kuzey boru Sultanlar ligindebirde bizim öğrencilerimiz lise öğrencilerimiz spor lisesi okuyan ve oradanmezun olan tamamen öğrenci tandanslı olan takımımızda hentbol süper ligindemücadele edecekler ve haftaya ayın sekizinde inşallah Kastamonu Hentboltakımıyla lige başlayacağız  ve bazımaçlarımızda TRT 2 ‘den canlı olarak yayınlanacak. Böylesine biz endüstrimeslek liseleri, güzel sanatlar liselerinin hayatla barışık hayatın içerisinde olması teori ile birlikte uygulamaalanın olması konuşulurken spor lisesinden mezun olan ve spor lisesinde okuyaninşaların öğrencilerimizin hentbolda bir başarı hikayesi yazması benceTürkiye’ye bir model olacaktır  diyedüşünüyorum. Arkadaşlarla da konuştuğumuz zaman   bunun Türkiye de bir ilk olduğunu   öğrendik. Yani hepsi spor lisesi  spor lisesinde okuyor, antrenörler bedeneğitimi öğretmeni ve bir takım süper ligde mücadele ediyor.  Hepi birlikte bu gençlerimizin buçocuklarımızın başarısı için elimizden gelen bütün gayret ve çabayıAksaray’lılar olarak   göstereceğiz.  Bu arada takımızın ismi de biliyorsunuz  Aksaray belediye spor  bu arada sayın başkanımız Evren Dinçer  beyede takımı bir arada tuttuğu  için onların gelişmesi için katkı sağladığıiçin hem kendisine hem de kulüp başkanımıza ve aktörümüze çok teşekkürediyorum.   Bugün burada hem gençlerimizemoral vermek  kulüp başkanımızdanantrenörlerimizden  çocuklarımızın birihtiyacı olup olmadığını sormak ve  onlarınyanında maddi manevi  durduğumuzugöstermek için geldik. Antrenmanı izledikten sonra başarılar dileyeceğiz ve  bu başarı yolunda onlar daha   çok zirvelere çıkacaklar ve Aksaray Türkiyeolarak da hepimiz onları alkışlayacağız dedi.

AksarayBelediye Spor Kadın Hentbol Baş Antrenörü Muhittin Kılıç;  Şuan 2020-2021 sezonu  Türkiye kadınlar Hentbol spor ligi müsabakalarıbaşladı. Takımız ilk hafta Elazığ ile oynayacağı maç rakibimizin 5 taneoyuncusunun  Kovid 19 testinin pozitifçıkmasından dolayı ileri bir tarihe ertelendi. İkinci maçımızda da şansızlıkKastamonu  belediye sporun oyuncularınınmilli takımda olmasından dolayı 4de değilde 8 de Aksaray’da  oynacağız 8 Ekimde ilk maçımıza sezonda 8Ekimde başlayacağız. Lig için hazırız diyebilirim. Çok genç bir kadroya sahibizdaha öncede söylemiştim.  17,5 yaşortalaması bir kadro ile lige başlayacağız. Oyuncularımız antrenmanlarda son derece istekli, son derece gayretliçalışıyorlar sabırsızlıkla maçı bekliyoruz.      

Gülbahar  İkiahırlı; Aksaray belediye spor hentbolbayan takımında oynuyorum.  Milli kaleciyim.Takımımla olduğum için çok mutluyum. Daha önceleri de başarılarımız oldu yine bu sene süper lige çıktıktekrardan bir senenin ardından çok iyi oldu bu yani  geçen sene talihsizolaylardan dolayı 1. Ligde oynadık ama orada oynamamız bize biraz daha güçkattı. Şuan süper ligde olduğumuz için çok mutluyuz. Yani elimizden geldiğikadar mücadele edip yani bir genç kadro ile olabildiğince süper ligdekalacağız.

AksarayBelediyesi bayan Hentbol  takımıoyuncuları süper ligde iddialıyız sonuna kadar mücadele edeceğiz dediler.

Haber YaşarKaratay 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.