Başkan Dinçer, İtfaiye Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Belediye Başkanı Evren Dinçer, 25 Eylül-1 Ekim tarihleriarasında kutlanan İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla Aksaray Belediyesi İtfaiyeMüdürlüğünü ziyaret etti. Başkan Dinçer’in ziyaretine yardımcıları Tayfun Çelikve Fuat Güler de eşlik etti.

Başkan Dinçer, İtfaiye Müdürlüğünü Ziyaret Etti
30.09.2020 / 14:35 237

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Yangından Korunma ve İtfaiyecilikHaftasında İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret itfaiye teşkilatı mensuplarının haftasınıkutladı.

İtfaiyeciliğin, bilgi, tecrübe, cesaret ve özveri isteyenmesleklerden birisi olduğunu söyleyen Başkan Dinçer, itfaiyecilerin her koşuldahiçbir menfaat gözetmeden insanların can ve mal güvenliğini koruduğunu belirtti.

Yerel idarenin en köklü kurumu olan İtfaiye teşkilatınınsadece yangınlarda değil toplumsal olaylara etkin rol üstlendiğini belirtenBaşkan Dinçer, “İtfaiyemizin en temel amacı can ve mal güvenliğini korumak.Ancak her türlü kaza, çökme patlama, mahsur kalma gibi durumlarda teknikkurtarma gerektiren olaylara müdahale ediyoruz. Arazide ve su altında her türlüarama ve kurtarma çalışmalarında itfaiyeye önemli görev ve sorumlulukdüşmektedir” dedi.

Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde araç, gereç veekipman konusunda hiç bir sıkıntı olmadığının altını çizen Başkan Dinçer, “Allahgöstermesin ama her türlü yangın ve toplumsal olaya karşı günün her saatindehazır kıta bekliyoruz. Personellerimiz eğitimli ve tecrübeli itfaiye erleridir.

Ayrıca itfaiyecilik hizmetlerinin daha etkinyürütülmesini sağlamak amacıyla geçtiğimiz günlerde sınav açtık ve belediyemize25 itfaiye personeli daha dahil ettik.

Bu hafta vesilesi ile çalışma arkadaşlarımızınİtfaiyecilik Haftasını kutluyorum. İtfaiye Müdürlüğümüz ziyarete açıktır. İtfaiyecilikmesleğine ilgi duyan herkes ziyaret edebilir” şeklinde konuştu.

Başkan Dinçer, son olarak itfaiye aracının operatörkoltuğuna oturarak itfaiye araçlarını test etti.

İtfaiyeciler, günün anısına Başkan Dinçer’e çiçek ve elişlemeli Türk Bayrağı hediye etti.

Haber Merkezi Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.