Mücadeleye Hazır

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu  süper ligde yer alan Aksaray Belediye sporkadın Hentbol takımının antrenmanlarına katılarak sporculara başarılar dileyerekhediyeler takdim etti. Sporcular süper ligde iddialı olduklarını takımlarını eniyi şeklide temsil edeceklerini belirterek hedefimiz süper ligde birinci olarakkupayı alarak Aksaray’a getirmektir dediler. 

Mücadeleye Hazır
29.09.2020 / 15:54 404

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu :  Bugün burada bir okulumuzda Aksaray’ın süperligde bir değeri Hentbol takımımızın antrenman maçındayız . Ama bu takım çokönemli bir özelliği var  buradakiçocuklarımızın yaş ortalaması 17 hepsi bizim spor lisesi mezunu  aynı zamanda Aksaray’lı ve hepsi süper ligdehentbol oynuyor.  Biz genellikleeğitimden bahsederken eğitimin çok teorik olduğunu bazen alandan uzakolduğundan hep bahsederiz Endüstri meslek liseleri Organize sanayi içerisindeolmalı, spor liseleri kulüplerle iş birliği içerisinde olmalı   bu anlatılan sistemin bir öyküsü başarı öyküsüburada var. Aksaray’da yaşları 17 olan ve 30 dalda Türkiye dereceleri olanHentbol takımımız  süper ligde mücadeleediyor. Ben bu başarı hikayesini size anlatmak için arkadaşlarımızlaburadayız.  Bu arkadaşlarımız Hentbolsüper liginde mücadele edecekler ve Aksaray’ı ve Türkiye’yi temsiledecekler.  Burada enteresan olan şu   Hentbol süper ligindeki bu takımımızıçalıştıran arkadaşlarımızda aynı zamanda Milli Eğitim bakanlığımızın beden eğitimöğretmenleri tamamen yerli, tamamen milli bir takım bu takım.  Butakımın bu anlamdaki kendi özünden kendi topraklarından dişiyle tırnağıyla biryere gelmesi süper ligde Hentbol da Aksaray’ı temsil etmesi  bizim için gurur meselesi biliyorsunuz buanlamda bizim iki değerimiz var bir voleybolda Kuzey boru Sultanlar ligindebirde bizim öğrencilerimiz lise öğrencilerimiz spor lisesi okuyan ve oradanmezun olan tamamen öğrenci tandanslı olan takımımızda hentbol süper ligindemücadele edecekler ve haftaya ayın sekizinde inşallah Kastamonu Hentboltakımıyla lige başlayacağız  ve bazımaçlarımızda TRT 2 ‘den canlı olarak yayınlanacak. Böylesine biz endüstrimeslek liseleri, güzel sanatlar liselerinin hayatla barışık hayatın içerisinde olması teori ile birlikte uygulamaalanın olması konuşulurken spor lisesinden mezun olan ve spor lisesinde okuyaninşaların öğrencilerimizin hentbolda bir başarı hikayesi yazması benceTürkiye’ye bir model olacaktır  diyedüşünüyorum. Arkadaşlarla da konuştuğumuz zaman  bunun Türkiye de bir ilk olduğunu  öğrendik. Yani hepsi spor lisesi  spor lisesinde okuyor, antrenörler bedeneğitimi öğretmeni ve bir takım süper ligde mücadele ediyor.  Hepi birlikte bu gençlerimizin buçocuklarımızın başarısı için elimizden gelen bütün gayret ve çabayıAksaray’lılar olarak   göstereceğiz.  Bu arada takımızın ismi de biliyorsunuz  Aksaray belediye spor  bu arada sayın başkanımız Evren Dinçer  beyede takımı bir arada tuttuğu  için onların gelişmesi için katkı sağladığıiçin hem kendisine hem de kulüp başkanımıza ve aktörümüze çok teşekkürediyorum.   Bugün burada hem gençlerimizemoral vermek  kulüp başkanımızdanantrenörlerimizden  çocuklarımızın birihtiyacı olup olmadığını sormak ve onların yanında maddi manevi durduğumuzu göstermek için geldik. Antrenmanı izledikten sonra başarılardileyeceğiz ve  bu başarı yolunda onlardaha   çok zirvelere çıkacaklar veAksaray Türkiye olarak da hepimiz onları alkışlayacağız dedi.

 

Aksaray Belediye Spor Kadın Hentbol Baş Antrenörü Muhittin Kılıç;  Şuan 2020-2021 sezonu  Türkiye kadınlar Hentbol spor ligimüsabakaları başladı. Takımız ilk hafta Elazığ ile oynayacağı maç rakibimizin 5tane oyuncusunun  Kovid 19 testininpozitif çıkmasından dolayı ileri bir tarihe ertelendi. İkinci maçımızda daşansızlık Kastamonu  belediye sporunoyuncularının milli takımda olmasından dolayı 4de değilde 8 de Aksaray’da  oynacağız 8 Ekimde ilk maçımıza sezonda 8Ekimde başlayacağız. Lig için hazırız diyebilirim. Çok genç bir kadroya sahibizdaha öncede söylemiştim.  17,5 yaşortalaması bir kadro ile lige başlayacağız. Oyuncularımız antrenmanlarda son derece istekli, son derece gayretliçalışıyorlar sabırsızlıkla maçı bekliyoruz.      

 

Gülbahar  İkiahırlı; Aksaray belediyespor hentbol bayan takımında oynuyorum. Milli kaleciyim. Takımımla olduğum için çok mutluyum.  Daha önceleri de başarılarımız oldu yine busene süper lige çıktık tekrardan bir senenin ardından çok iyi oldu bu  yani geçen sene talihsiz olaylardan dolayı 1. Ligde oynadık ama orada oynamamızbize biraz daha güç kattı. Şuan süper ligde olduğumuz için çok mutluyuz. Yanielimizden geldiği kadar mücadele edip yani bir genç kadro ile olabildiğincesüper ligde kalacağız.

Aksaray Belediyesi bayan Hentbol takımı oyuncuları süper ligde iddialıyız sonuna kadar mücadele edeceğizdediler.

 

Haber Yaşar Karatay 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.