Resmi İlan

..

Resmi İlan
23.09.2020 / 07:37 945

T.C.

AKSARAY

1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Dosya No : 2020/13 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği,kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            :Aksaray İl, Merkez İlçe, 5357 Ada, 1 Parsel, PAŞACIK Mahalle/Köy, Satış konusuAksaray ili Merkez Paşacık Mahallesinde bulunan 5357 ada 1 nolu parsel arsavasfında 815,00 m2 olup taşınmaz parsel üzerinde herhangi bir muhdesat olmayıpparsel boştur.Arsa vasfındadır.Buna göre Taşınmaz parselin mevcut imar durumunagöre serbest piyasa emlak değerinin; Arsa Değeri: Parselinİmar DurumuYolamesafesi :5.00mt İnşaat Tarzı:Ayrık Nizam Kat adeti:4 kat      Saçak Seviyesi   : 12.50                     Taks(Taban Alanı Katsayısı):0.30   Kaks(Katlar Alanı Katsayısı):1.20 Toplamİnşaat Alanı: 978 m²                    Taşınmaz Parsel mevcut imar durumuna göre konut sahasında 4 katamüsaadeli batısındaki 10 metrelik(5586.sokak) ve güneyindeki 15metrelik(5585.sokak) imar yollarına cepheli köşe başı parsel konumundabulunmaktadır.Taşınmaz parsel Aksaray İlçe merkezinin 3,5 km güneybatısında,950metre doğusunda Yusuf Hakiki Baba İlkokulu bulunmaktadır.Ziraat caddesine 160metre,Galericiler sitesine 1,75 km,otogara 2 km mesafedebulunmaktadır.Topografik olarak düz bir yapıyasahiptir.Elektrik,su,kanalizasyon gibi bütün alt yapı hizmetleritamamlanmıştır.Eğitim,sağlık kuruluşları,cami v.b yakındır.Çevresindeyapılaşmanın yoğun olmadığı görülmüştür.Ulaşım sıkıntısı yoktur.Arsa etrafındakendisiyle benzer özellikte arsalar bulunmaktadır

Yüzölçümü: 815 m2                           İmar Durumu: Var ,Yola Mesafesi 5 m, Kat sayısı 4

Kıymeti: 570.500,00 TL               KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydındaki Gibidir.

1. Satış Günü: 01/12/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü: 28/12/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk.Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 MERKEZ / AKSARAY

---------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinciartırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadaresatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Buartırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsaalacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinciartırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonunakadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin%50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerinigeçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsasatış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermelerilazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzeresüre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıyaaittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelindenödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhanhakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyeneşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonragelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bugayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olaniddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmelerilazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadanhariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içindeödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir.İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihaleninfeshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile sonihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrütfaizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıcahükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikleteminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesiiçin dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneğigönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş vemünderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin2020/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilanolunur.22/09/2020

 

 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.