Başkan Dinçer Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına Katıldı

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Cumhurbaşkanı ve AK PartiGenel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen AK PartiGenişletilmiş İl Başkanları toplantısına video konferans yöntemi ile katılımsağladı. 

Başkan Dinçer Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına Katıldı
17.09.2020 / 13:22 477

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke gündemine veteşkilat çalışmalarına yönelik konuştuğu Genişletilmiş İl Başkanlarıtoplantısına Aksaray’dan Belediye Başkanı Evren Dinçer ile birlikte AK PartiAksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İl Genel Meclis Başkanı M. Mehmet Tüzün,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat ve AK Parti Gençlik Kolları BaşkanıMehmet Emin Kılıç katıldı.

AK Parti'ye gönül veren, teşkilatlarda görev alan davaarkadaşlarına şükranlarını sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:"Geçtiğimiz ay 19 yaşını tamamlayan AK Parti, siyasette de yönetimde deicraatta da bölgesel ve küresel politikalarda da rüştünü ispat etmiş, tarihedamgasını vurmuş bir partidir. Milletimizin huzuruna çıktığımızda her alandaanlatacak hikayemiz, gösterecek eserimiz bırakınız günleri, haftaları sayıpdökecek icraatlarımız var. Türkiye'de kuruluşundan itibaren girdiği her seçimdeistisnasız birinci çıkan tek parti, AK Parti'dir. Çünkü partimiz, süreklikendisini yenilemeyi başaran, sürekli kendisini bir sonraki mücadeleyehazırlayan, sürekle dinamik kalabilen bir partidir. İnşallah 7'nci OlağanKongremizi bu çerçevede çok büyük bir atılımın dönüm noktası halinegetireceğiz."

Siyasi partilerin hitap ettiği toplumla kurduğu en güçlübağlardan birinin üye çalışmaları olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Başlattığımız gönül seferberliği ile bir yandan kongrelerde yeniyönetimleri seçiyor, diğer yandan üye sayımızı artırarak tabanımızıgenişletiyoruz. AK Parti, sadece bu yıl yaptığı 601 bin yeni üyeyle pek çoktoplam sayısını geride bırakmıştır. Üstelik bu 601 bin yeni üyenin yarısını18-25 yaş arasındaki gençler oluşturuyor." dedi.

Bu tablonun, AK Parti ile gençler arasındaki gönülbağının güçlendiğini gösterdiğini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Esasen partide, teşkilat kademelerinde ve ülkeyönetiminde çalışmayı tercih ettiği kadrolar da en yüksek genç oranına sahipsiyasi teşekkül biziz. Aynı zamanda, Türkiye'nin en büyük ve en aktif kadınkollarına, gençlik kollarına sahip partisiyiz. Ülkemizin 81 vilayetinintamamına yayılmış olan 10,5 milyon üyemizle adeta Türkiye'nin sekizde biroranındaki modeli durumundayız. Genel Merkezinden mahalle ve köy temsilcisinekadar bu büyük mekanizmayı en ahenkli şekilde çalıştırmak, siz teşkilatyöneticilerimizin görevidir.

Hangi seviyede olursa olsun, AK Parti teşkilatlarındagörev almak demek ülkenin ve milletin geleceğinin inşasında sorumluluküstlenmek anlamına gelir. Bunun için teşkilatlarımızı çok dikkatli bir şekildeoluşturmaya çalışıyoruz. Olağan büyük kongre sürecimiz, koronavirüs salgınınyol açtığı birkaç aylık ötelemeye rağmen belirlediğimiz takvime uygun şekildeyürüyor. Kongrelerimizin hepsi de salgınla mücadele kuralları harfiyenuygulanarak, aynı zamanda büyük bir heyecan ve coşkuyla icra ediliyor."

"577 İLÇEMİZDE KONGRELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK"

Partisinin ilçe kongrelerinin önemli bir kısmınıntamamlandığını bildiren Erdoğan, "Bugüne kadar 577 ilçemizde yani tümilçelerimizin yüzde 59'unda kongrelerimizi gerçekleştirdik. Bu kongrelersonucuna göre, yüzde 51 oranında yeni ilçe başkanlarımız ve yeni yönetimleriyleyola devam ediyoruz. Son iki senedeki değişimi göz önüne aldığımızda bu oranyüzde 61'i buluyor." dedi.

Ülkeye ve millete hizmet yolunda sürdürdükleri bayrakyarışında görevi devreden tüm belde ve ilçe başkanlarına, yönetim kurullarındakiarkadaşlarına teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

"AK Parti'de unvanlar değişebilir ama ülkeye vemillete hizmet yarışı bitmez. Her bir arkadaşımız, kendisine yarın farklıgörevlerde yeniden sorumluluk tevdi edilebileceğinin bilinciyle Partimizle vemilletimizle olan gönül bağını hiç eksilmeden devam ettirmelidir.

Unutmayalım, hak bir dava yolunda verilen mücadele seçimekadar değil, mezara kadar sürer. Bizler, davamızın hak, yolumuzun doğru,niyetimizin halis olduğuna inanan insanlarız. 83 milyon insanın her biriningönlünü kazanmayı hedeflerken, kendi teşkilatlarımızda görev almış tek birkişinin dahi bu gönül çemberinin dışında kalmasına rıza gösteremeyiz. Bu konudaen büyük görev il ve ilçe başkanlarımıza düşüyor. Sizlere güveniyorum."

"ŞİMDİDEN 'BİSMİLLAH' DEMELİYİZ"

İl kongrelerine de ekim ayı ortasından itibarenbaşlatmayı planladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı kongreleretelekonferans yoluyla iştirak edeceğini, bazılarına ise bizzat katılacağınısöyledi.

"Amacımız önümüzdeki yıl yapacağımız büyükkongremize, milletimizin bağrına bastığı çok güçlü bir teşkilat yapısıylagirmektir." ifadesini kullanan Erdoğan, "Böylece 2023 yılındapartimizi hem cumhurbaşkanlığı hem milletvekilliği seçiminde bir kez daha zaferetaşıyacağımıza inanıyorum. Bizi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılı olan2023'e ilişkin hedeflerimize ve hayallerimize taşıyacak bu sürecin başarısıiçin hep birlikte daha çok çalışmalıyız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Sizlerin de gördüğü gibi zaman su gibi akıpgidiyor. Kendimizi, bu hıza uygun bir çalışma temposuna sokmazsak, önceyavaşlamaya ardından durmaya ardından da gerilemeye mahkum olur. Asıl acısıdiğer partilere benzeriz ki 'Allah bizi böyle bir akıbetten muhafaza eylesin'diyorum. Diğer yandan Türkiye'nin 2053 vizyonunu somutlaştıracak zihniegzersizler, beklenti ve talep tespitleri, analizler, teknik ve siyasi projehazırlıkları içinde şimdiden 'Bismillah' demeliyiz. Başkalarının böyle birderdi böyle bir hazırlığı olmayabilir ama AK Parti'nin olmak zorunda. Çünkü bizsadece geçmişin sadece bugünün değil geleceğin de partisiyiz, geleceğin deiktidarı ve umuduyuz. Rabbim yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmalarda bizirıza-i ilahi dışında bir gayeye yöneltmesin, her daim milletimizin hayırduasını almayı nasip etsin."

AK Parti'nin ülkeye kazandırdığı başarı tablosunun,yaşattığı gururun yanında kendilerine çok büyük sorumluluklar da yüklediğinibelirten Erdoğan, iktidarın ilk döneminde geçmişteki ihmaller ve hattaihanetler sebebiyle ortaya çıkan demokrasi ve kalkınma eksiğini gidermek içinçalıştıklarını, ülkenin her karış toprağını, yatırımlarla, hizmetlerle,eserlerle donattıklarını, milletin her kesimden insanına ulaşmak için nesillerboyu mücadele ettiği hak ve özgürlüklere kavuşturduklarını, Türkiye'ninuluslararası alandaki itibarını, gücünü ve kabiliyetlerini geliştirdiklerinianlattı.

Bunun sadece bir başlangıç olduğunu ifade eden Erdoğan,"Büyüyen, güçlenen, özgüveni gelişen bir ülke olarak çıtayı sürekli dahayükseğe çıkardık. 2023 hedeflerimizle milletimizin geleceğe ilişkin umutlarınave beklentilerine cevap verecek bir vizyon ortaya koyduk. Dünyanın en büyük 10ülkesi arasına girmeyi amaçlayan bu vizyon doğrultusunda çok daha büyükatılımların hazırlıklarına giriştik." diye konuştu.

Türkiye'yi yıllarca tek parti faşizmini, vesayetbaskısını ve darbeleri kullanarak diledikleri gibi yönlendirip perde arkasındanyönetenlerin bu durumdan rahatsız olduklarını vurgulayan Erdoğan, sözlerinişöyle sürdürdü:

"Türkiye bir anda kendini akılla, mantıkla, tarihle,sosyolojiyle, siyasetle izah edilemeyecek olayların içinde buldu. Uluslararasımedyanın eşi benzeri görülmedik bir şekilde haftalarca, neredeyse 24 saat canlıverdikleri Gezi olaylarını hatırlayın. FETÖ'nün 17-25 emniyet, yargı darbegirişimini hatırlayın. PKK'nın çukur eylemlerini, pek çok şehrimizdegerçekleştirdiği yüzlerce masumun hayatına mal olan bombalı saldırılarınıhatırlayın. DEAŞ'ın sınırlarımıza yönelik tacizlerini, şehirlerimizi hedef alanbombalı eylemlerini hatırlayın. Hepsini bir kenara bıraktım, 15 Temmuz darbegirişimini hatırlayın. Bunların hiçbirinde de demokrasiyi dillerindendüşürmeyenlerin, ülkenin seçimle gelmiş meşru yönetimini yıkma girişimlerinekarşı omurgalı bir tavır sergilediklerini görmedik. Tam tersine saldırılarısonuç vermeyen, girişimleri akamete uğrayan terör örgütü üyelerine kapılarınıardına kadar açarak gerçek yüzlerini ortaya koymuşlardır."

"BUNUN ADI TÜRKİYE MODELİDİR"

Günümüzde Avrupa ve Amerika coğrafyasının lafzı dışındademokrasi ile uzaktan yakından ilgileri kalmadığını dile getiren Erdoğan,"Kiminde faşizm, kiminde sömürgecilik, kiminde başka hastalıklar, ülkeninyönetimlerini ve toplumsal yapılarını tıpkı kanserli hücrelerin bünyeye yaptığıgibi hızla işgal etmektedir." ifadelerini kullandı.

"Biz, ülkemizi başkaları öyle istediği veya sadeceonlardan öyle gördüğümüz için değil, milletimiz layık olduğu içinkalkındırmaya, geliştirmeye, hak ve özgürlüklerin en geniş manada tesisi içinçalışıyoruz." diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bunun adına demokrasi dememiz, tüm dünyadaki ortakkavram olduğu içindir. Avrupa ve Amerika, demokraside ve ekonomide tümüyleyerle yeksan olsa bile biz, milletimizi her alanda kalkındırmaya, hak veözgürlüklerini genişletmeye devam edeceğiz. Kendimizle birlikte ister tarihibağlara dayansın, ister yeni ilişkiler kurmuş olalım tüm dostlarımız,kardeşlerimiz için de aynı mücadeleyi vermekte kararlıyız. Bunun adı Türkiyemodelidir. Başka bir yerde insani değerler üzerinde bina edilmiş böylesinesamimi bir demokrasi, adil bir kalkınma hedefi, köklü bir hak ve adalet idealibulamazsınız. İnşallah 2053 vizyonumuzu işte bu model üzerinde inşaedeceğiz."

"EVET CEVABI VERECEK KİMSEYİ GÖRMEDİM"

"AK Parti demek, bir yandan günlük işleyişi yürütürve sorunları çözerken diğer yandan da böylesine kapsamlı ve köklü tasavvurlarınpeşinde koşmak demektir." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Partimiz buçizgiden ne kadar uzaklaşırsa o derece sığlaşır. Bu sığlık da beraberinde öncemilletten kopmayı, ardından milletin desteğini kaybetmeyi getirir. Ülkemizdebir kesim, kendileri böyle fiziki icraat ve zihni derinlik sahibi olmadıklarıiçin ısrarla bizi kendi sığ suların çekmeye çalışıyor. Hamdolsun 19 yıldır butuzağa düşmedik, hep kendi vizyonumuzun, kendi gündemimizin ve kendi projelerimizinpeşinden gittik. Bugün de, yarın da aynısını yapacağız."değerlendirmesinde bulundu.

Karşılarındaki zihniyetin çapsızlığını anlamak içinsadece son dönemde terör örgütlerine, sınırlara yönelik tacizlere, hava vedeniz haklarını koruma gayretlerine karşı verilen tepkiye bakmanın yeterliolacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ne diyorlar? 'Türkiye niye Suriye'de?' diyorlar,'Türkiye niye Libya'da?' diyorlar, 'Türkiye niye Doğu Akdeniz'de?' diyorlar,'Türkiye niye Afrika'da?' diyorlar, 'Türkiye niye Balkanlar'da, Kafkasya'da veOrta Asya'da?' diyorlar. Velhasıl 'Türkiye bunca mücadeleyi niye veriyor?'diyorlar. Peki onların haklı olabileceğini varsayarak, soruları tersindensorarak, Türkiye bu mücadeleleri vermezse ne olacağı üzerine gelin hep birliktemantık yürütelim. Mesela, Türkiye tamamen çekilirse Suriye bir anda barışa,huzura ve özgürlüğe mi kavuşur? Mesela Türkiye orada kurulan tezgahı görmezdengelirse ertesi gün Kuzey Irak tüm teröristlerden mi temizlenir? Mesela Türkiyeyaşananlara sırtını dönerse Libya'da darbeciler köşelerine çekilip ülkeninyönetimini meşru iradeye mi bırakır. Mesela, Türkiye her şeyden vazgeçerse,Fransa, başındaki kifayetsiz muhterisin yol açtığı savrulmalardan kurtulup sağduyulu bir siyasete mi yönelir? Mesela, Avrupa Birliği, Türkiye tüm haklarındanferagat ederse uzunca bir zamandır ülkemize karşı uyguladığı çifte standardıterk edip bize verdiği sözleri tutmaya mı başlayacak? Mesela, böyle bir durumdabölgede hesabı olan devletler her şeyi bir kenara bırakarak çekip gideceklermi? Mesela, sürekli ülkemize ekonomik tuzaklar kurmak için çabalayanlar pişmanolup bize destek mi verecekler? Şayet bu soruların hepsine gerçekçi ve samimibir evet cevabı verilebilirse, izlediğimiz politikayı gözden geçirmek deüzerimize vacip hale gelir. Küçük bir kesim dışında Türkiye, özellikle TürkiyeCumhuriyeti Devleti sınırları içinde bu sorulara aklı başında olupta 'evet'cevabı verebilecek kimseyi görmedim, duymadım, tanımıyorum."

Milletin desteğiyle ülke için doğrusu, hayırlısı ve iyisineyse onu yapmaya devam edeceklerini belirten Erdoğan, "Teşkilatlarımızın,yaptıklarımızı ve hedeflerimizi halkımıza çok iyi anlatması bu bakımdanönemlidir. Bizim eksik bıraktığımız her yerin, yalan ve yanlış, fitne odaklarıtarafından doldurulması kaçınılmazdır. Bunun için gece gündüz milletimizlebirlikte olacağız, ona kendimizi ifade edeceğiz ve vizyonumuzupaylaşacağız." dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.