Aksaray, Örnek Uygulamalarına Devam Ediyor

Aksaray’da Covid-19 tedbirleri denetimi kapsamında üstüste 3 denetimde Covid-19 tedbirlerini tam aldıkları belirlenen 19 iş yeri vefirmaya; Covid-19 Güvenli Alan Sertifikası düzenlenen törenle verildi.

Aksaray, Örnek Uygulamalarına Devam Ediyor
10.09.2020 / 11:06 1224

15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen törendekonuşan Vali Hamza Aydoğdu İçişleri Bakanlığınca gönderilen genelgeye görekurumların denetlendiğini üst üste yapılan 3 denetimde bütün kurallara tamanlamıyla riayet eden kuruluşlara Covid-19 Güvenli Alan Sertifikası verildiğinisöyledi.

Devletin birimlerinin hassas olması ile covid-19sürecinden kurtulmanın mümkün olmadığını belirten Vali Aydoğdu: “Çocuklarımızokula gidemiyor. Çocuklarımız mutlak suretle okula gitmesi geriyor. Bizim normalleşmemizgerekiyor. Onun için herkese çok ciddi görevler düşüyor. Biz bu kolektif aklıoluşturduğumuz zaman Türk milletinin aşamayacağı hiçbir engel yoktur.” dedi.

-Aksaray Valiliğinin Covid-19 tedbiri örnek oldu

Aksaray Valiliğinin Covid-19 tedbir ve kararları uyarıncaCovid-19 testi pozitif çıktığı halde karantinaya alınan ancak bunauymayanların, kolluk kuvvetlerince gözaltına alınıp belirlenen barınmamerkezinde 14 günlük zorunlu gözetime tabi tutulması kararının İçişleribakanlığınca tüm illere örnek gösterildiğini ifade eden Vali Aydoğdu, İlHıfzıssıhha Kurulu’nun 2 Eylül’de aldığı kararın duyurulmasından sonra kentte Covid-19testi pozitif çıkan ve karantinada olması gereken kişilerin kollukkuvvetlerince yapılan kontrollerinde evlerinde olduklarının belirlendiğinisöyledi.

Alınan kararın 2 Eylül’den itibaren Aksaray’da dikkatli veetkin şekilde uygulandığını ve çok olumlu sonuç aldıklarını kaydeden ValiAydoğdu; “Valiliğimizce alınan bu karar özellikle karantinaya alınanvatandaşlarımızın kontrolü, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma vehastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla etkin şekildeuygulandı. Bu manada çok olumlu sonuç almamıza vesile oldu. Aksaray’daaldığımız bu tedbirler birçok ilimizde de uygulanmaya başlandı’ dedi.

Vali Hamza Aydoğdu Covid-19 tedbirlerinin Aksaray’daetkin şekilde uygulandığını bakanlık kararları ve İl Hıfzıssıhha Kurulu’nungelişen duruma göre ilave tedbirler alarak bu konuda mücadeleye devam ettiğinibelirtti.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.