ASÜ Enerjisini Güneşten Üretecek

Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik DestekProjesi (YEVDES) kapsamında destek almaya hak kazanan 40 üniversiteden birisiolan Aksaray Üniversitesi (ASÜ), Türkiye’nin En Çevreci Dördüncü Üniversitesipayesi ile doğrudan uyumlu çalışmalar üretiyor. 

ASÜ Enerjisini Güneşten Üretecek
10.09.2020 / 10:14 863

ASÜ’de, yenilenebilir enerji uygulamaları kapsamındaRektörlük binasının enerji ihtiyacının bir kısmının güneş panelleriylekarşılanması planlanıyor. Kampüse gelen YEVDES Yenilenebilir Enerji UzmanıFaruk Telemcioğlu, ASÜ Yapı İşler ve Teknik Daire Başkanlığı heyeti ilebirlikte projenin uygulanabilirliğine dair saha incelemesinde bulundu. Projeyeilişkin ön detayların görüşüldüğü saha incelemesinde, planlamayı kapsayanpotansiyel mekânlar üzerine istişareler yapıldı. Belediyeler ve üniversitelerikapsayan YEVDES’e 63’ü üniversite, 144’ü belediye olmak üzere toplam 207 kurumbaşvuruda bulundu ve ASÜ, başvurusu kabul edilen 40 üniversite içerisinde yeraldı.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, en çevreci üniversiteleriçerisinde ASÜ’nün dördüncü sırada yer aldığını anımsattı ve bu paye ile uyumluçalışmalar üretmeyi sürdüreceklerini, YEVDES çalışmasının hem uygulama hemeğitim hem de oluşturacağı birikimle ASÜ’ye önemli katma değerler sağlayacağınıkaydetti.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.