Projelerimizi Adım Adım Takip Ediyoruz

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesininyürüttüğü proje sahalarında incelemelerde bulundu.

Projelerimizi Adım Adım Takip Ediyoruz
09.09.2020 / 14:58 1685

Başkan Dinçer, ilk olarak Büyük Bölcek Mahallesinde altve üst yapı çalışmaları sonrasında başlatılan asfalt çalışmasını yerindeinceledi. Ardından Bedir Muhtar Mahallesinde temeli atılan Bedir muhtar külliyetemel kazısı ve TOKİ bölgesine yapılan kapalı pazar alanında incelemelerdebulunarak ilgili birimlerden çalışmalar hakkında brifing aldı.  Başkan Dinçer, projelerin adım adım takipedildiğinin altını çizerek “Projelerimiz şehrimize değer katacak” dedi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, pandemi döneminde belediyehizmetlerinin aksamaması için yoğun mesai harcıyor. Her fırsatta belediyeprojelerini yerinde inceleyerek çalışmaları aşama aşama takip eden BaşkanDinçer, belediye çalışmalarının hızlı bir şekilde ilerlediğini bildirildi.

ALT YAPIYI YENİLEDİK, ASFALT SERİMİ YAPIYORUZ

Belediye Başkanı Evren Dinçer, ilk olarak Büyük BölcekMahallesi Tatar Sokak devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Tatar Sokak vebu sokağa bağlantılı alt yapı hatlarının yenilendiğini açıklayan Başkan Dinçer“Bu bölgede alt yapıda önemli işler başlattık. Eskiyen işveni yitirmiş alt yapıbağlantılarını tamamen yeniledik. Zemin iyileştirmesinin daha sağlıklı olmasıiçin biraz zaman geçmesi gerekiyordu. Bu süre zarfında üst yapı çalışmalarınıbir bir yerine getirdik. Şimdi ise asfalt serimine başladık. Yaptığımızçalışmalar ile şehir içi ulaşımı daha rahat, konforlu ve güveli bir halegetiriyoruz” ifadelerini kullandı.

BEDİR MUHTAR KÜLLİYESİ İLE GELECEK NESİLE KALICI ESERBIRAKIYORUZ

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Bedir Muhtar Mahallesindetemeli atılarak yapımına başlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi inşaat alanınageçti. Aksaray’ın tarihi ve yerel dokusu göz önünde bulundurularak tasarlanan Bin400 metrekare kapalı alana sahip Bedir Muhtar Cami ve Külliyesinin modern veçağdaş mimariye sahip olacağını belirten Başkan Dinçer, “Gelecek nesillerekalıcı bir eser kazandırmak için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu. BaşkanDinçer, 3 bin 300 metrekare alan üzerine inşa edilecek külliye projesininiçerisinde taziye evleri ile sosyal donatıların da yer aldığını ifade etti.Başkan Dinçer, Aksaray’ın en önemli projeleri arasında yer alan Külliyeprojesinin tarihi geçmiş ve gelecek arasında köprü vazifesi göreceğinibildirildi.

TOKİ SAKİNLERİNİN EN BÜYÜK İSTEĞİNİ YERİNE GETİRİYORUZ

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesitarafından projelendirilen TOKİ Bölgesi ve çevresinde yaşayan vatandaşlarınhizmetine sunulacak olan Kapalı Semt Pazarında inceledi. Seçim çalışmalarısırasında TOKİ sakinlerinden kapalı pazar yapılması yönünde yoğun talepaldığını ve bu projeyi o doğrultuda hayata geçirdiğini ifade eden BaşkanDinçer, “Kapalı Pazar ile bölge sakinlerimizin isteğini yerine getirmişoluyoruz. Proje tamamlandığında vatandaşlarımız iklim şartlarından etkilenmedenPazar alışverişlerini yapabilecek. Pazar alanında daha fazla istifade edebilmekiçin projemiz içerisinde düğün salonuna yer verdik. Dileyen vatandaşlarımızözel günlerini bu salonlarda kutlayabilecek. Vatandaşlarımız sportif faaliyetine katkına sunmak proje içerisindeBasketbol ve voleybol sahaları da bulunuyor.

Kapalı Pazar içerisine belediye bağlı vezneler açıyoruz. Vatandaşlarımızsu faturalarını belediye gelmeden bu veznelerde ödeyebilecek” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.