Platformundan Ortak Proje

Borsa, Tarım İl Müdürlüğü ve Süt Üreticileri Platformuortak proje için bir araya geldiler.

Platformundan Ortak Proje
08.09.2020 / 09:35 1138

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK, Aksaray Tarımve Orman İl Müdürü Bülent SAKLAV, Aksaray Merkez Süt Birliği Başkanı EsatZENGİN, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birlik Başkanı Mahmut AKTÜRK, veAksaray ili Süt Üreticileri Platformu ile küçük ve orta sınıf süt işletmesininkorunması ve süt desteklerinden yararlandırılması için ihtiyaç olan süt analizcihazının ve laboratuvarının hizmet vermesi konusunda Birlikler tarafındangelen talepler doğrultusunda, istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK, AksarayTarım ve Orman İl Müdürü Bülent SAKLAV, Aksaray Merkez Süt Birliği Başkanı EsatZENGİN, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birlik Başkanı Mahmut AKTÜRK,Tarkoop Başkanı Ali BAYRAKTAR, Haykoop Başkanı Yaşar KILIÇ, Eskil Süt BirliğiBaşkanı Necip ÇEÇEN, Ortaköy Süt Birliği Başkanı Elvan ERASLAN, Ağaçören SütBirliği Başkanı Ümit ECİK, Gülağaç Süt Birliği Başkanı Derviş TOSUN, KutluKoop. Başkanı Mustafa BÖLÜKBAŞ’ın katıldı.

Aksaray Ticaret Borsası toplantı salonundagerçekleştirilen istişare toplantısında; Borsanin bünyesinde bulunanlaboratuvarın gezilmesinin ardından;Tarım Müdürlüğümüzün Bakanlık sürecinitakip etmesi, Süt Birliklerimizin üreticilerinden aldığı dilekçeleri işlemealması, Aksaray Ticaret Borsamız tarafından da süt analiz cihazı alarak velaboratuvar konusunda altyapı oluşturulması ve başlanması kararı alındı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.