Enerya Yatırımlarına Devam Ediyor

Doğalgaz dağıtım şirketi Enerya, Aksaray’da yatırım ve faaliyetlerine devamediyor.   

Enerya Yatırımlarına Devam Ediyor
19.08.2020 / 13:48 835

Enerya Aksaray İşletme Müdürü Taylan Ağca, Aksaray’dakifaaliyetler, doğal gaz yatırımları ve abone artış hedefleri ile ilgili bilgilerverdi. Taylan Ağca, Aksaray’daki çalışmalara 2005 yılında başladıklarınıanlatarak, “İlk yılın sonunda bin 212 Aksaraylıyı doğal gazın konforuylabuluşturmayı başardık. Bugün itibarıyla Aksaray’da, merkez ve 3 ilçedeki 67mahallede,  955 kilometre doğal gazhattımız ile 98 bin 500 abonemize hizmet vermeye devam ediyoruz. Yıl sonundaabone sayımızı 102 bin 106’ya ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

  “Yıl sonundayaklaşık 8 bin 450 aboneyi daha doğal gaz konforuyla buluşturmayı hedefliyoruz”

  İşletme MüdürüAğca, 2020 yılı için Aksaray’da başlayan projeler, planlanan yatırımlar vepandemi sürecinin etkileri ile ilgili de bilgiler aktardı. Ağca, “Pandemi tümdünyada ülke ekonomilerinin yanı sıra hayatlarımızı da doğrudan etkiledi. Ancakhayatımızın tam ortasında yer alan enerji sektörü, bu dönemden daha az hasarlaçıktı. Çünkü hepimizin bildiği gibi çarkların dönmesi, yaşamın devam etmesiiçin enerjiye ihtiyaç var. Biz de 2020 yılında Aksaray’da gerçekleştireceğimizaltyapı çalışmaları için 25 milyon TL’lik bir yatırım planlamıştık... Buplanlarımız paralelinde aksiyon almaya devam ediyoruz. Yatırımlarımızneticesinde yıl sonunda, yaklaşık 8 bin 450 aboneyi daha doğal gaz konforuylabuluşturmayı hedefliyoruz. Tüm Enerya illerinde olduğu gibi Aksaray’dakialtyapı çalışmalarımıza artan bir ivmeyle devam ediyoruz. Pandeminin en yoğunolduğu dönemde bu çalışmalara kısıtlı olarak devam etmiş olsak danormalleşmeyle birlikte altyapı çalışmalarımıza hız verdik. Bu kapsamdabelediyelerle yakın bir koordinasyon içinde yıl sonunda 11 mahalleye doğal gazarzı sağlamak için fizibilite çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerinikullandı.

  “Pandemi sürecindetedbirler aldık, uygulamalar hayata geçirdik”

  Enerya olarakpandemi sürecinde Aksaray özelinde aldıkları tedbirler ve hayata geçirdikleriuygulamalardan bahseden Ağca şöyle devam etti: “Enerya olarak en önemlihedeflerimizden biri her zaman ve her durumda abonelerimize daha iyi hizmetverebilmek. Çalışmalarımızı da bu çerçevede şekillendiriyor, hem abonelerimizhem de potansiyel abonelerimiz için saha çalışmaları yapıyor, sayaç okumalarınımevzuata uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Abonelerimizin abonelik, fesih vefatura işlemlerini web sitesi ve çağrı merkezi üzerinden de yapmalarınısağlıyoruz. Pandemi sürecinde de çalışanlarımıza kişisel Covid-19’dan korunmayollarının anlatıldığı bilgilendirmeler yaptık, yapmayı da sürdürüyoruz. Gazaçma, fatura okuma, satış ve yapım gibi işi gereği sahada çalışmak durumundaolan ekiplerimizde, çalışanlarımızın gerekli ekipmanla görevlerini yapmalarınısağlıyoruz. İnsanı odak noktamıza alarak Müşteri Hizmetleri Ofislerimizde hemçalışanlarımız hem de abonelerimiz için gerekli tüm tedbirleri aldık. MüşteriHizmetleri Ofislerimizdeki çalışanlarımızın kullanımı için maske ve dezenfektandağıtıyoruz. Bu noktadan hizmet almak isteyen abonelerimiz içinse, hijyen vedezenfeksiyon uygulamalarının sıklığını artırdık. Abonelerimizin sağlığı içinMüşteri Hizmetleri Ofislerindeki oturma alanlarında sosyal mesafe korunacakşekilde oturma düzeni oluşturuldu; aynı anda hizmet alan müşteri sayısıkontrollü olarak belirlenerek ilerleniyor. Çalışanlarımızın ve abonelerimizinateş ölçümü yapılarak, olası risklerin ortadan kaldırılmasına çalışılıyor.”

  “Doğal gaz demektemiz hava, konfor ve evin bütçesine katkı demek”

  Enerya Aksarayİşletme Müdürü Taylan Ağca, sanayide doğal gaz kullanımının avantajlarını vediğer yakıt ürünleri ile karşılaştırıldığında ev ekonomisine katkılarını daanlatarak, “Sanayide doğal gaz kullanımının en büyük avantajı, zamangözetmeksizin yüksek verimlilik ve kalitede üretime hizmet edebilmesidir. Doğalgaz demek şehre kazandırılan temiz hava demek. Bu farkındalıkla tümpartnerlerimizle çevreyi korurken, sürdürülebilir bir dünya için katkısağlıyoruz. Şu anda Aksaray’da 3 bin 257 konut dışı abonemiz bulunuyor. Doğalgaz demek temiz hava, sağlık ve ısınmada konforun yanı sıra evin bütçesinekatkı demek. Aynı zamanda kömür, şofben ve tüp kullanımı gibi diğer ısınmayöntemleri ile kıyaslandığı zaman doğal gazın ev ekonomisine katkısıyadsınamaz. Doğal gaz kullanımıyla ev ekonomisine yılda ortalama 2 bin 28 TLkatkı sağlamak mümkün” diye konuştu.

İHA 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.