Aksaray Belediyesi Şehrin Maske İhtiyacını Karşılıyor

İçişleri Bakanlığının Kovid-19 tedbirleri ile ilgiliyayınladığı genelge sonrasında Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı EvrenDinçer’in katılımı ile İl Pandemi Koordinasyon Kurulu toplandı. Aksaraygenelinde maskesiz dolaşma, taziye yapılması yasaklandı.

Aksaray Belediyesi Şehrin Maske İhtiyacını Karşılıyor
11.08.2020 / 15:29 392

Aksaray Belediyesi, pandemi döneminde şehrin tüm maskeihtiyacını karşılamak için maske üretim kapasitesini artırarak maske dağıtımınışehir geneline yaydı. Aksaray Belediyesi sadece şehir merkezinde değil ilçe,kasaba ve köylerde maske dağıtımına başladı.

 

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, İçişleriBakanlığının Kovid-19 karşı yayınladığı genelge sonrasında maske üretim kapasitesiniartırıldığını açıkladı. Aksaray Belediyesi olarak hedeflenen 1 milyon maskeninüzerinde üretim yapıldığının altını çizen Başkan Dinçer, “Ülke genelinde olduğugibi ilimizde de son günlerde salgınla ile ilgili önleyici tedbirleri artırdık.Aksaray Belediyesi olarak bizde üzerimize düşen yükümlülüğü yerine getirdik vegetiriyoruz. Hedefimiz 1 milyon maske diyorduk, ancak üretim kapasitemiziarttırdık ve maske üretimimiz 1 milyonu aştı.

 

İl Pandemi Kurulu toplantısında önemli kararlar alındı vemaskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı. Şehrimizin maske ihtiyacınıkarşılamak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız dedik. Kendi atölyelerimizdeürettiğimiz maskeleri şehrimizin tamamında dağıttığımız gibi ilçe, belde veköylere de ulaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Dinçer, geçtiğimiz hafta yapılan genel denetimlerianımsatarak “Valimiz Hamza Aydoğdu ile birlikte esnaflarımız başta olmak üzere,pazar yerleri, alışveriş merkezlerinde ve şehir meydanında vatandaşları maske,mesafe ve temizlik kuralına uyumu sağlamak için uyarılarda bulunduk. Salgınınyayılımının önüne geçmek için vatandaşların duyarlı olması çağrısında bulunduk.Salgınla ilgili tüm tedbirleri en üst seviyeye çıkarttık. Vatandaşlarımızın dasalgının yayılmasını engellemek için Bilim Kurulu kararlarına hassasiyetgöstermelerini rica ettik.’’ Dedi.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.