Mesleki ve Teknik Eğitime Büyük İlgi

Aksaray TOBB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin öğrencikontenjanları kısa sürede doldu

Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde bulunan TürkiyeOdalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencikontenjanları kısa sürede doldu. 
 

Mesleki ve Teknik Eğitime Büyük İlgi
11.08.2020 / 15:22 865

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun girişimleri ileimzalanan protokollerle okulun yemek ve servis hizmeti öğrencilere ücretsizolarak sağlanacak. Okul öğrencilerine eğitim bursu verilmesinin yanındafabrikalarda stajını yaparak eğitimlerini tamamlayacak öğrenciler için işgarantisi imkanı da sunulacak. 

Teknoloji ile entegre olmadan çağı yakalamanın imkânsızolduğunu kaydeden Vali Hamza Aydoğdu Aksaray ve Türkiye’nin nitelikli araeleman eksikliğine dikkat çekerek Aksaray’da bu eksikliğin giderilmesineyönelik atılan adımların olumlu yönde sonuçlandığını ifade etti.

-Niteliklielaman ihtiyacını karşılayacak

 Vali Aydoğdu;Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, OSB Müdürlüğü ve AksarayOrganize Sanayi İş Adamları Derneği ile imzalanan işbirliği protokolününduyurularak okul öğrencilerine sağlanacak imkânların açıklanmasının ardındanöğrencilerin mesleki alan tercihlerini TOBB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesindenyana kullandığını okulun öğrenci kontenjanlarının tamamının dolduğunu bildirdi.

TOBB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin Aksaray veTürkiye’nin de önemli problemlerinden olan nitelikli ara elaman problemininçözümüne önemli katkılar sağlayacağını ifade eden Vali Aydoğdu; başta eğitimolmak üzere Aksaray’ın her alanda gelişmesi için kentin potansiyelini en iyişekilde değerlendireceklerini söyledi.

İşbirliği, istişare ve ortak aklın sorunların çözümüeksikliklerin giderilmesi noktasında büyük önem taşıdığını söyleyen ValiAydoğdu STK’lar, kamu toplumun her kesiminin Aksaray için gayret göstermeyedevam edeceğini belirtti.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.