Sağlık İçin Hepimiz İçin

İçişleri Bakanlığıkoordinasyonunda ülke genelinde başlatılan “Sağlık İçin Hepimiz İçin"denetimi Aksaray’da başladı. Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı EvrenDinçer başkanlığında başlayan denetimlerde kontrollü sosyal hayat dönemindealınacak tedbirler vatandaşlara aktarıldı. Belediye Başkanı Evren Dinçer, temizlik,maske ve mesafe kurallarının  yaşam alanlarında uyulmasının salgınlamücadelenin en önemli etkeni olduğunu belirtti.

Sağlık İçin Hepimiz İçin
06.08.2020 / 10:39 923

İçerisinde bulunduğumuz kontrollüsosyal hayat döneminde COVID-19 tedbirlerine yönelik denetimler Aksaray’dabaşladı. Bugüne kadar yapılan en yoğun denetimlere Vali Hamza Aydoğdu veBelediye Başkanı Evren Dinçer başkanlığında başlatıldı. Kurum müdürleri, esnafoda başkanları, kolluk kuvvetleri ve zabıtanın sahada genel bir denetimbaşlattı.

 

Pazar yerleri, iş yerleri,marketler, toplu taşıma araçları, yollar, alışveriş alanları, lokantalar,kafeteryalar, taksiler ve tüm yaşam alanlarında başlatılan denetimlerdesalgının toplum sağlığına etkileri mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrolaltında tutmanın yolları anlatıldı.

 

Aksaray Valiliğinde Covid-19 salgınıile mücadelede alınan tedbirlerinin görüşüldüğü İl Pandemi Kurulu Toplantısındaalınan kararların sahada uygulanması için Vali Hamza Aydoğdu ve BelediyeBaşkanı Evren Dinçer, çalışmaları yerinde takip ettiler.

 

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu veBelediye Başkanı Evren Dinçer, beraberindeki kurum müdürleri, esnaf odabaşkanları, kolluk kuvvetleri ve zabıta ekipleri ile birlikte sahada geneldenetimlere katıldılar.

 

Aksaray Belediyesi tarafındanüretilen maskeleri vatandaşlara dağıtarak sosyal mesafe kurallarına dikkatedilmesi, hijyen kurallarına uyulması ve maske kullanımında hassasiyetgösterilmesi uyarısında bulunan Başkan Dinçer ve Vali Hamza Aydoğdudenetimlerini gün boyu sürdürdü.

 

Katıldığı denetimlerdeaçıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer yerel yönetimler olaraksalgının ortaya çıktığı ilk günden itibaren tedbirleri en üst seviyedetuttuklarını ifade etti. Başkan Dinçer, vatandaşlarında hijyen kurallarınamaske kullanımına ve sosyal mesafeye dikkat etmesi durumunda salgınınyayılımının azalacağının vurgusunu yaptı.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.