Ak Teşkilat Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Bayramlaştı

AK PartiTeşkilatı, AK Parti Aksaray İl Başkanlığında Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bayramın 2. Günü düzenlenen telekonferans yoluylabayramlaşma programına katıldı.

Ak Teşkilat Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Bayramlaştı
04.08.2020 / 08:09 199

AK Parti Aksaray İl Başkanı HüseyinAltınsoy, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, İl TeşkilatBaşkanı Mustafa Yenisan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, GençlikKolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç ve İlçe Teşkilat Başkanları, CumhurbaşkanımızRecep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile Telekonferans sistemiyle gerçekleşenBayramlaşma Programına katılım sağladı.

Aksaray İl Teşkilatı ile tek tekbayramlaşan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bayramlaşma programıkapsamında 81 il teşkilatı temsilcilerine seslendi. Halkın bayramını kutlayanve Ayasofya'nın açılışına da değinen Cumhurbaşkanımız Erdoğan, “Milletimizin yüreğindeki86 yıllık yara olan Ayasofya’nın 24 Temmuz Cuma günü fiilen ibadete açılması,bayram sevincimizi daha da arttırmıştır. Bu vesileyle Ayasofya'nın yenidenibadete açılmasını gölgelemek için başlatılan tartışmaları art niyetlibulduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Filistin’denSuriye’ye, Arakan’dan Türkistan’a kadar dünyanın çeşitli yerlerinde zor durumdaolan Müslümanları hatırlatarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizinyüreğindeki 86 yıllık yara olan Ayasofya’nın 24 Temmuz Cuma günü fiilen ibadeteaçılması, bayram sevincimizi daha da arttırmıştır. Bu vesileyle Ayasofya’nınyeniden ibadete açılmasını gölgelemek için başlatılan tartışmaları art niyetlibulduğumu belirtmek istiyorum. AK Parti teşkilatları olarak ülkemizin her köşesindekısaca ‘tamam’ diyerek ifade ettiğimiz temizlik, maske ve mesafe kurallarınauygun şekilde bayramı yaşıyoruz. İnşallah bundan sonraki bayramda daha güzelbir şekilde, ümmet olarak sıkıntıları çözmüş şekilde, insanlık olarak da barışıve dayanışmayı tesis ederek kavuşacağız” dedi.

AK Parti’ninkuruluşundan bu yana verdiği mücadeleden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İçeridevesayete ve darbecilere, dışarıda adaletsiz küresel düzene karşı itirazlarımızıda kavgamızı da bu gayeyle yaptık. Şayet bugün Türkiye kendi vatandaşlarınıngurur duyduğu, dünyadaki tüm mazlumlara, mağdurlara umudu olan bir güç halinedönüşmüşse bu sayededir. Attığımız her adımda, hareket ettiğimiz için kabulgördük, dua aldık, mesafe kat ettik. AK Parti’yi var eden de bugüne kadarayakta tutan da bundan sonra yaşatacak olan da milletimize ve insanlığamücadele sürdürecek olmasını göstermesidir” dedi.

Teşkilatüyelerine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Değerli kardeşlerim davamızı ayaktatutma, sürekli ileri taşıma konusunda AK Parti’nin illerdeki en üst düzeytemsilcileri olarak sizlere büyük sorumluluk düşüyor. AK Parti teşkilatlarınınher kademedeki temsilcileri sıfatıyla sizleri şu bayram gününde bu halinizlegörmek bana ayrı bir heyecan veriyor. Her bir arkadaşımın gece-gündüz uykututmaması gerekiyor. Kendini milletten üstün gören, gönül kazanmak yerine gönülyıkan, toparlamak yerine dışlayan kişiden AK Parti teşkilat mensubu olamaz.Dostlarımızı arttırıp düşmanlarımızı azaltacağız” diyerek neler yapmalarıgerektiğini anlattı.

AK Parti’ningirilen her seçimde kazandığı başarıları hatırlatan Erdoğan, “Milletimiz bizimsadece konuşan değil, söylediğini yapan bir parti olduğunu bildiği için hepyanımızda duruyor. Son dönemde Milliyetçi Hareket Partisi ile birliktekurduğumuz, ayrıca ilave destekler aldığımız ‘Cumhur İttifakı’nın başarısınıngerisinde de aynı anlayış vardı. Milletimize bu güveni vermeyen partiler ise 18yıldır ne yaparlarsa yapsınlar, belirli seviyelerin üzerine çıkamadılar,çıkamıyorlar. Ülkemizin ve halkımızın geleceğiyle ilgili kritik tartışmalarabakın. Biz hepsinde milletimizin safında yer aldık. Karşımızdakiler ise bizeolan husumetleri nedeniyle sürekli bir yerden bir yere savrulup durdular. Niyebiliyor musunuz, çünkü nirengi noktaları yok. Öyle olduğu için de dünsöylediklerinin bugün tersini ifade etmekte hiçbir bahis görmüyorlar” dedi.

Teşkilatüyelerine çalışmaları sürdüreceklerini hatırlatan Erdoğan, “Parti çalışmalarınıasla ihmal etmiyoruz ve etmeyeceğiz. Parti bayrağını daha yukarıya dikmek içingece- gündüz çalışmayı sürdüreceğiz. İnşallah salgın sürecinin el verdiğiölçüde ilçe kongrelerimize en kısa sürede başlamayı, ardından ilçekongrelerimizi gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Büyük kongremizi ise yeni birşahlanış, direniş haline dönüştürmek istiyoruz. Tüm bu hususlarda en büyükgüven ve destek kaynağımız siz teşkilat mensuplarımız. Bugüne kadar girdiğimher mücadelemizde yanında yer alan sizlere güveniyorum. Rabbim yar veyardımcımız olsun. Hep ne dedik. Tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet.Bu anlayışıyla yarınlara yürüyeceğiz. Ve bu duygularla sizlerin ve sizlerinşahsında il, ilce ve beldelerimizdeki vatandaşlarımızın bayramlarını tebrikediyorum. Hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.