-Vali Aydoğdu Eskil’i Ziyaret Etti

Vali Hamza Aydoğdu incelemelerde bulunmak, sorun veihtiyaçlarla ilgili bilgi almak üzere Eskil İlçesini ziyaret etti. İlçeKaymakamı Erkut Pamuk, İlçe Belediye Başkanı Necati Belgemen ve ilçe kamu kurumamirleri, İl Genel Meclis Üyeleri, STK temsilcileri tarafından karşılanan ValiHamza Aydoğdu İlçe Kaymakamı Erkut Pamuk’tan ilçenin sorunları hakkında bilgialdı. 

-Vali Aydoğdu Eskil’i Ziyaret Etti
29.07.2020 / 17:11 255

İlçe Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Aydoğdu,Belediye Başkanı Necati Belgemen’den yürütülen hizmetlerle ilgili bilgi alaraknüfusunun büyük bölümünün tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Eskilİlçesinin Aksaray tarımına; şekerpancarı, yağlık ayçiçeği, buğday, arpa, kabayem bitkileri ile büyük katkı sunduğunu belirtti.

İlçenin eğitim, sağlık ve diğer alanlarda ihtiyaç duyduğuyatırımlar konusunda hep beraber çalışacaklarını kaydeden Vali Aydoğdu elbirliği ile Eskil ve diğer ilçeler ile Aksaray’ın sorunlarının çözümekavuşturmak ve eksikliklerini gidermek için gayret göstereceklerini belirtti.

Eskil İlçesinde Fen Lisesi açılması için taleptebulunulması üzerine için gerekli inceleme yapılması talimatı veren Vali AydoğduMeslek Lisesi için yeni bölüm açılması ve liseye laboratuvar kurulması içindegerekli çalışmaların hemen başlatılacağını söyledi.

Eskil İlçe Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılanhayvan Pazar yerinde incelemelerde bulunan Vali Hamza Aydoğdu denetimi EskilBelediyesi ve Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılacak hayvan Pazaryerinin ruhsatını imzalayarak hayırlı olması dileğiyle İlçe Belediye BaşkanıBelgemen’e takdim etti.

-Hayırsever İşadamındanEğitime Anlamlı Destek-

Hayırsever İşadamı Hasan Hüseyin Tüzün Eskil İlçemerkezinde 8 derslikli ilkokul yaptıracak. Vali Hamza Aydoğdu Eskil İlçeBelediye Başkanlığı ziyaretinde tamamını hayırseverin yaptıracağı okulunprotokolünü imzaladı.

Hayırsever işadamı Hasan Hüseyin Tüzün, İlçe KaymakamıErkut Pamuk, İlçe Belediye Başkanı Necati Belgemen ve İl Milli Eğitim MüdürüHacı Ömer Kartal’ın hazır bulunduğu protokol imza töreninde açıklamada bulunanVali Hamza Aydoğdu; Eskil ilçesinde yaşayan hayırsever işadamı Hasan HüseyinTüzün’ün çok anlamlı ve değerli bir hayır işinin gerçekleştirileceğini belirterekTüzün’e teşekkür etti. İnsanların kalbine giren, vatan millet için çocuklarıngeleceği için iyi şeyler yapan kişilerin hiçbir zaman unutulmadığını kaydedenVali Aydoğdu; “Ne yaparsanız yapan hatırlanmanın başka yolu yok. Her şekildeunutuluyorsunuz. Sizi hatırlatan tek şey bıraktığınız eserledir. Çocuklarımızbu okullarda vatanına milletine değerlerine bağlı evlatlar olarak yetişecek. HayırseverimizdenAllah razı olsun.”dedi.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğüncehazırlanan hayırsever işadamı Hasan Hüseyin Tüzün’ün babası ‘Hacı Battal Tüzün’adı verilecek 8 derslikli ilkokulun protokolü imzalandı.

-Vali HamzaAydoğdu Hayvan Pazarında Denetim ve İncelemelerde Bulundu

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Tarım ve Orman İl MüdürüBülent Saklav ile birlikte 28 Temmuz tarihi itibariyle açılan, KurbanBayramının 1 günü 31 Temmuz Cuma gününe kadar açık kalacak canlı hayvanpazarında incelemelerde bulundu.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin denetimindeaçılan canlı hayvan pazarını gezerek esnaflarla görüşen Vali Aydoğduvatandaşların kurban alışverişlerinde satıcılarla pazarlık yaptı. Pandemitedbirleri kapsamında vatandaşlardan maske ve mesafe konusunda gerekliduyarlılığı göstermelerini isteyen Vali Aydoğdu yaptığı açıklamasında; “HayvanPazarında Tarım ve Orman Müdürlüğümüz çok güzel tedbirleri almış durumda,kurbanlık için satışa sunulan hayvanların ultrason muayenesi, hastalık ve yaşmuayenesi yapılıyor. İnsanlar kurbanlarını kesmek adına gayret gösteriyorlar.Kurban pazarlıklarına şahit oluyoruz. Alınan tedbirleri ve yerinde görmek, sosyalmesafe ve maske tedbirleri için vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet etmekiçin Pazar yerinde incelemelerde bulunuyoruz” dedi.

Tarım ve Orman Müdürlüğünün 48 veteriner 12 ekiplerdenetim yapacağını ifade eden Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ise kurbanbayramı için gerekli her türlü tedbiri aldıklarını belirtti.

Vatandaşlarla satıcıların kurban pazarlıklarına şahitlikeden Vali Aydoğdu vatandaşlara kesecekleri kurbanların hayırlı olması dileğindebulundu.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.