Usem Yeni Döneme Hazır

KoronavirüsPandemisinin ilimiz özel öğretim kurumlarına etkisini ve ilerleyen süreçteyapılması gerekenleri Uluırmak Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Aliİhsan Karadal ile konuştuk. 

Usem Yeni Döneme Hazır
29.07.2020 / 17:09 468

Uluırmak eğitim Kurumları’nı USEM, UDK ve UluırmakAkademi kurumlarını bünyesinde barındıran bir çatı kurum olarak niteleyenKaradal, bu kurumlarda YKS hazırlık, LGS hazırlık, okula destek eğitimlerininyanı sıra dil eğitimi, vize, tercüme, aile birleşimi hizmetleri sunulduğunudile getirdi.   

Tüm dünyada olduğu gibi ilimizde de pandeminineğitim-öğretim faaliyetlerini sekteye uğratarak olumsuz etkiler bıraktığıbelirten Karadal,  “Özel öğretimkurumları ve bu kurumlardaki öğrenciler pandemi yasaklarının olumsuz etkilerinien fazla hissedenler arasındaydı. Özellikle sınav hazırlık öğrencilerin budönem oluşan belirsizlik nedeniyle kaygıları üst düzeye çıktı. Hatta birçoköğrenci ve veli bu yılı bir kayıp olarak niteledi. Bu süreçte kurumlarımızöğrenci-velilerimizle sürekli iletişim halinde olarak, onların kaygı veendişelerini gidermeye özen gösterdi. Ancak bütün olumsuzluklara rağmendevletimizin ve bakanlığımızın önlem ve uygulamalarıyla sürecin en iyi şekildeyönetildiği kanaatindeyim. Uluırmak Eğitim Kurumları olarak bizler de üzerimizedüşen görevleri öğrencilerimiz için yerine getirdiğimiz inancındayım.” şeklindekonuştu.

Pandemiye rağmen öğrencilerine mağduriyetyaşatmadıklarını belirten Karadal, konuşmasın şöyle sürdürdü; “Yüzyüze eğitimeara verilmesiyle birlikte öğrencilerimizin eğitimden uzak kalmaması adına hızlıbir şekilde eğitim faaliyetlerimizi bilgi teknolojilerine taşıdık. Nisan veMayıs aylarında öğrencilerimize aralıksız online uzaktan eğitim, sınav, öğrencitakibi ve rehberlik hizmeti sunduk. Ayrıca bu dönemde öğrencilerimizle sürekliiletişim halinde kalarak, onların eğitimden kopmamalarını sağladık. Pandemiyasaklarının sona ermesiyle birlikte 1 Haziran’dan itibaren önlemlerimizialarak, kontrollü bir şekilde eğitime yeniden başladık. Öncelikle yaklaşansınavlar nedeniyle YKS ve LGS hazırlık gruplarımıza yoğunlaşarak, sosyalmesafe, maske ve temizlik kuralları çerçevesinde öğrencilerimizin eğitimlerinisorunsuz tamamladık. Temmuz ayında ise ara sınıflardaki öğrencilerimizin telafiderslerini yaparak, 2019-2020 öğretim yılını başarıyla tamamlamış olacağız.”

Yeni eğitim-öğretim döneminde salgın hastalık tehdidinindevam edeceğini dile getiren Karadal, alacakları önlemlerle kurumlarındakieğitim-öğretimin sorunsuz bir şekilde yürütüleceklerini söyledi. Karadal,kurumlarında maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının halen birzorunluluk olacağını aktararak; yeni eğitim öğretim döneminde pandemiye yönelikşu önlemlerin alınacağını açıkladı; “Sınıflarımızda her öğrenciye bir sıratahsis edilerek sosyal mesafe kuralına uygun eğitim-öğretim yapılacak,dolayısıyla sınıflarımızın mevcudu 6 kişilik 10 kişilik olacaktır. Kurumlarımızperiyodik aralıklarla dezenfekte edilmektedir ve edilecektir.” Dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.