Kitap Karıştırmayan Ortalığı Karıştırır

Necip Fazıl Yazarlar Enstitü Derneği genel kurul oylamasıile yeni başkanını seçti.

Kitap Karıştırmayan Ortalığı Karıştırır
29.07.2020 / 15:42 521

Mart ayında kurulan Necip Fazıl Yazarlar Enstitü Derneği26 Temmuz Pazar günü yapılan genel kurul toplantısıyla yeni başkanını seçti.Derneğin kurucu üyelerinde Yahya Karaca çoğunluğun oyu ile seçilerek başkanoldu.

 Konuyla ilgiliaçıklama yapan Başkan Karaca  “NecipFazıl Yazarlar Enstitü Derneği Aksaray’da ilk olarak yapılan gönüllü Yazarlıkkursu ile başlamıştır ve faaliyetlerimizi daha sistematik olarak yapmak içindernekleşme kararı almıştır. 

Her şeyden önce “Kitap Karıştırmayan Ortalığı Karıştırır”sloganıyla insanlara yazarlığı ve okumayı sevdirmek adına bir kültür ve sanatderneği olarak kurulduk.  Edebi yazarlıkroman şiir piyes yazarlığı ve benzeri konularda araştırılmalar yapıp  edebi metinlerin hak ettiği saygınlığıkazandırmak için çalışmalarda bulunacağız. Bunun yanı sıra edebi yazarlıkkonusunda alanında yetkin, ihtisasa sahip kişilerle  yazar olmak isteyen amatör yazarlarıbuluşturarak yazarlık eğitimi vermeyi planlıyoruz.

Derneğimiz genellikler genç ve dinamik üyelerden, öğretmenlerden,esnaflardan ev hanımlarından ve gazetecilerden oluştuğu için toplumun herkesimin kucaklayan bir derneğiz.

Aksaray’da Birİlki Başaracağız

Deneğimiz çeşitli alanlarda projeler hazırlamaktadır.Bunun yanında Aksaray’da ilk defa bir Kültür sanat dergisi çıkartacağız.Katreden Ummana isimli bu dergimiz Aksaray’da ve Türkiye’de yazarlarla ve kitapseverlerle buluşacak.

Gençlerimiz ve çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzaktutmak için de faaliyetlerde bulunacağız. Belirleyeceğimiz köy okullarımızaoradaki çocuklara ulaşarak onları hem yazmaya hem de okumaya teşvik edeceğiz

Kitap OkuyamayanMeydan Okuyamaz

Niyetimiz kitap okumayı sevdirmek “Kitap okuyamazsanızMeydan Okuyamazsınız” düsturu ile hareket ederek çocuklarımızı biraz dahabilinçli hale getirebilmek adına  böylebir faaliyetin içine gönüllü arkadaşlarımızla girmiş bulunmaktayız.

Ve inanıyorum ki ilerleyen zamanlarda Necip FazılYazarlar Derneği bir çığ gibi büyüyecek ve derneğe üye olan arkadaşlarla, tazekanlarla birlikte çok daha büyük faaliyetlerde bulunacağız” dedi.

Amacımız Türkiye’de bilinçli gençler, bilinçli nesilleryetiştirmek ve bunu yaparken de asla şu yada bu olmamak diyen Başkan Karaca“Türkiye Cumhuriyetinin güzide bir vatandaşı olarak ve bunula guru duyarakfaaliyetlerde bulunağız.  Bir eğitimciolarak yeni nesillerimizin kötü alışkanlıklara kaymaması için onları bilinçlive nitelikli insanlar olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.  Bu niyetle derneğimizi kurduk vefaaliyetlerde bulunacağız” dedi.

Haber Avni Kuru


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.