Aksaray'da Z-Kütüphane Açılışı Yapıldı

Aksaray'da ÖNDER İmam Hatipliler Derneğince CemaleddinAksarayi Hafız İmam Hatip Ortaokuluna yaptırılan Z-Kütüphane açıldı.

Aksaray'da Z-Kütüphane Açılışı Yapıldı
28.07.2020 / 13:52 383

Okulda düzenlenen törende bir konuşma yapan Aksaray ValisiHamza Aydoğdu, okul binalarının ve alt yapıların mutlak suretle olmasıgerektiğine, çocukların geleceğe daha güvenilir adım atabilmeleri için de çokçakitap okumalarının önemine değindi.

 

Kitapların bir zaman makinesi olduğunu geçmişin bilgi vebirikimini geleceğe taşıdığını aktaran Aydoğdu, şunları belirtti:

 

"Kitaplar gelecekle ilgili de tasavvur etmenizi sağlar.Bu sebeple bizim ne olursa olsun çocuklarımıza küçük yaştan itibaren kitapokuma alışkanlığını çok iyi öğretmemiz gerekiyor. Bunlar sözle olmuyor, eylemleyapmamız gerekiyor. Çocuklarımız bizim sözlerimizi değil ayak izlerimizi takipediyor. Biz ne yaparsak ona göre hareket ediyorlar. Kitap okumak insanıderinleştiriyor. Kainattaki en büyük hakikat imandır. Çocuklarımızı elbettekidünyadaki başarıları çok çok önemli. Ama bunun yanında ruh ve kalp iklimlerinide çok iyi şekilde donatmamız gerekiyor. Bir taraftan dünyanın fenini,teknolojisini ve bilimini takip etmeleri gerekirken bir taraftan da kendikültürlerini, medeniyetlerini, dinlerini ve maneviyatlarını çok iyi bilmelerigerekiyor. Böyle olursak iki kanatlı gençlerimizi yetiştirmiş oluruz."

 

ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal ise dernek olarak imamhatiplilerle ilgili çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

 

Türkiye genelinde 500'e yakın derneği olan büyük bir siviltoplum kuruluşu olduklarını vurgulayan Çal, şunları kaydetti:

 

"Dernek olarak Türkiye'deki eğitimin gelişmesine katkısağlıyoruz. Geçen dönemlerde tüm Türkiye'de 200'e yakın Z-Kütüphane açılışıyaptık. Bu dönemde de inşallah 250, Z-Kütüphane açmak için çalışmalaryürütüyoruz. Bunlardan 3'ü Aksaray'da. Z-Kütüphane kurduğumuz, çocuklarıkitapla buluşturduğumuz okullardaki eğitimin standardının bir anda geliştiğinive dönüştüğünü görüyoruz. Her şeyi devletimizden beklemek doğru bir yaklaşımdeğil. Sivil toplum örgütü yaklaşımıyla hakikaten devlete katkı sağlayacak,destek verecek bir yaklaşımla bu projeleri hayata geçiriyoruz."

 

Konuşmaların ardından Vali Aydoğdu, Çal ve diğerkatılımcılar kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

 

Program Aydoğdu'nun, Çal'a plaket vermesinin ardından sonaerdi.

AA


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.