İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 yılı 3. ToplantısıVali Hamza Aydoğdu başkanlığında Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ToplantıSalonu’nda gerçekleşti.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı
23.07.2020 / 14:27 607

2020 yılı işgücü eğitim planına göre Aksaray genelindeyapılan faaliyetler ve yatırımlar toplantıda değerlendirildi. Çalışma ve İşKurumu Aksaray İl Müdürü Mahmut Akkuş tarafından yapılan faaliyetler ve İlİstihdam Denetim Kurulunun program dâhilinde yaptığı denetimleri hakkındakurula bilgi verdi.

2020 yılı ilk 6 aylık dilimde kayıtlı 36.500 işgücüolduğunu belirten İşkur Müdürü Akkuş 2020 yılında 6ay içerisinde 2.403 erkek,732 bayan çeşitli meslek dallarında istihdam edildiğini vurguladı.

Tarımda sanayide ve farklıdallarda daha fazla istihdamlarla Aksaray zirveye taşınacak;

Toplantıda açıklama yapan Vali Aydoğdu “Türk toplumuçalışkan bir toplumdur. Meslek edindirme kurslarına başvuru yapan kursiyerlerealacakları eğitim ve birikimlerle günümüz teknolojisine uygun becerikazandıracağız ki istedikleri alanlarda uzmanlaşarak fabrikalarda insanlarıdaha fazla istihdam edilebilecek.” dedi.

Farkındalık oluşturacağız;

Vali Aydoğdu konuşmalarının devamında “Engellilerleilgili bir farkındalık oluşturacağız, OSB Müteşebbis Heyeti ile bir arayagelerek onlara meslek edindirme kursları vereceğiz. Engelli vatandaşlarımızıistihdam edeceğiz. Sorunlar hepimizin sorunu birlikte çözeceğiz.” dedi.

 Gündemde yer alankonuların görüşüldüğü İl İstihdam Kurulu Toplantısına Aksaray Belediye Başkan VekiliYakup Kadri Perek, Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan, Aksaray Ticaret OdasıBaşkanı Cüneyt Göktaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ vekurul üyeleri katıldı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.