Aksaray Belediyesi Özel Çocuklara Kurs İmkânı Sunuyor

Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, özeleğitime gereksinim duyan çocuklara yönelik mesleki ve beceri kurslarıdüzenliyor. Koordinasyon Merkezi bünyesinde açılan kurslara katılan özel çocuklar,takı tasarım kursu ile el becerileri ve yeteneklerini keşfediyor.

Aksaray Belediyesi Özel Çocuklara Kurs İmkânı Sunuyor
22.07.2020 / 08:18 953

Özel çocukların sosyal ve toplumsal hayattakatılımlarını sağlamak, motivasyonlarını artırmak ve el becerisi kazandırmakiçin pek çok alanda çalışma yürüten Aksaray Belediyesi Engelli KoordinasyonMerkezi, bu kez özel çocuklara yönelik mesleki ve beceri kursları düzenliyor. Özelçocuklara yönelik açılan kurslar arasında yer alan takı tasarım kursunda çeşitliyaş grubundaki bireylere eğitim veriliyor.

Koordinasyon Merkezi binasında özel çocuklara kenditasarımlarını yapma imkanın sunulduğu eğitimler, belli bir plan doğrultusundagerçekleşiyor. Özel çocuklara verilen eğitimlerle çocukların grup çalışmasınaolanak sağlanıyor. Bu sayede kursiyerlerin motivasyonları artıp sosyal hayattakatılımları daha kolay gerçekleşiyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, dezavantajlı bireylerinihtiyaçlarını gidermeye yönelik birçok çalışma yürüttüklerini söyleyip “EngelliKoordinasyon Merkezimizde toplumumuzun bir parçası olan engelli ve özelbireylere yönelik çok yönlü çalışma gerçekleştiriyor. Koordinasyon merkezimizaracılığı ile şehrimizde bulunan engelli kardeşlerimizin ihtiyacına cevap veriyoruz.Son olarak işitme engellilerle daha etkin iletişim kurulması için açtığımızişaret dili kursları yoğun ilgi gördü. Şimdide özel çocuklarımızın bilgi vebeceri kazanması için mesleki kurslar düzenliyoruz. Çalışmalarımız,toplumumuzun ihtiyaç ve beklentisine göre devam edecektir” ifadeleri kullandı.

Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezinde özelçocuklara yönelik düzenlenen kurslarla ilgili kayıtların devam ettiğibildirildi. Bilgi almak isteyenlerin koordinasyon merkezine müracaat etmelerigerekiyor.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.