Alt Yapıda Kalıcı Çözümler Üretiyoruz

Belediye Başkanı Evren Dinçer Aksaray Belediyesitarafından son dönemlerde ağırlık verilen konulardan biri olan alt yapıkonusunda değerlendirmelerde bulundu.

Alt Yapıda Kalıcı Çözümler Üretiyoruz
17.07.2020 / 14:37 921

Şehrin her noktasında alt yapı alanında büyük yatırımlaryapmaya devam eden Aksaray Belediyesi ekipleri geçtiğimiz günlerde Tatar Sokakcivarında yağmur suyu şebeke hattı ve asbest boruların değişimi için çalışmabaşlatmıştı.

 Şehrin alt yapısorunlarına kalıcı çözümler getirmek için gece gündüz demeden çalışmalaryürüten Aksaray Belediyesi ekipleri, bugün Sağlık köyü yolunda kanalizasyonçalışması yaptı. Vatandaşlara kesintisiz ve kaliteli içme suyu hizmeti vermekiçin çalışmalarını aralıksız sürdüren Aksaray Belediyesi ekipleri, HürriyetMahallesi Hürriyet Caddesi ve mevkiinde bulunan ömrünü tamamlamış; Asbest içme suyuhattı yerine günümüz teknolojisine uygun olan (225 -140 mm çaplarında) 3500metre polietilen içme suyu hattı döşemesi ve yan bağlantılar için sokaklara teeçıkışları için çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunanBelediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ Altyapı konusu mesken, iş veya diğer amaçla kullanılan bina ve bölgeleridestekleyen kanalizasyon, yol, elektrik, su, gaz, telekomünikasyon ve arıtımdanoluşan yapı bütünüdür. Bizler de bir bölgede bir çalışma başlatırken alt yapıyıetkileyecek tüm konuları aynı çalışmanın içerisinde ele alıyoruz. Çalışmayaptığımız noktalarda ilerleyen süreçte başka sorunlar çıkmaması için kapsamlıçalışmalar yapıyoruz. Alt yapıyı etkileyebilecek tüm konuları kalıcı olarakçözüme kavuşturmadan yol, kaldırım veya orta refüj gibi konulara başlamıyoruz.Amacımız sorunlara kalıcı olarak çözüm bularak hem vatandaşlarımıza çalışmayapılan noktada bir daha gürültü ve görüntü kirliliği yaşatmamak hem dekaynaklarımızı en ekonomik şekilde kullanabilmektir. Şehrimiz hızla gelişen vebüyüyen bir şehir bu büyüme ve gelişmeleri göz önünde bulundurarak gece gündüzdemeden ekiplerimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ Dedi.
Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.