15 Temmuz Bir Milattır

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz15 Temmuz hain kalkışmasına karşı kazanılan zaferin yıldönümünde yazılı birbasın açıklaması yayınladı.

15 Temmuz Bir Milattır
14.07.2020 / 11:44 250

İHH Başkanı Korkmaz açıklamasında şunları söyledi:

"15 Temmuz 2016 Tarihinde güzel dinimiz İslam'ı şerhesaplarına alet eden FETÖ örgütü tarafından haince bir kalkışmaya maruzkalmıştık. Allah'a şükürler olsun ki 7'sinden 70'ine milletçe güvenlikgüçlerimizle darbe girişimini püskürttük. Geriye dönüp baktığımızda süreci dahasağlıklı yorumlayabiliyor, kökü dışarıda olan bu yapının başarılı olmasıhalinde Türkiye'mizin Suriye, Yemen, Irak, vb ülkelerden daha kötü durumadüşürüleceğini açık ve net bir şekilde görebiliyoruz.

İSLAM MEDENİYETİNİN SON KALESİ, İSTANBUL

Haçlı zihniyeti İslam medeniyetinin önemli şehirlerinibir bir yok etti, hatta medeniyetimize dair hiçbir iz bırakmamak için önemliyapıları yerle bir etti. İstanbul, İslam aleminin 'son kale' diye tanımladığıişgal edilememiş son şehirdir. İşte 15 Temmuzda dış güçlerin sinsi hamlesi ileİstanbul da ele geçirilip, Müslümanlar hepten sahipsiz bırakılacak ve kolaycayok edilecekti.

DESTANSI BİR DAYANIŞMA

Hain kalkışma, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep TayyipErdoğan liderliğinde güvenlik güçleri ve aziz milletimizin destansı dayanışmasıile kısa sürede püskürtüldü.

İHH GENEL BAŞKANI BÜLENT YILDIRIM VATAN CADDESİNDE İDİ

15 Temmuz akşamı gelen telefonlardan darbeyi hisseden İHHGenel Başkanımız Av Bülent Yıldırım, derhal Vatan caddesine inmiş ve halkıdarbeye karşı durmaya davet etmişti.

AYASOFYA İÇİN TEŞEKKÜR

Batı kısa ve uzun vadeli eylem planlarıyla ülkemizisürekli zor durumda bırakmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanliderliği sürecinde artık durum tersine dönmüş ve kabına sığmayan bir Türkiye,dünyaya kendini kabul ettirmiştir. Son olarak Ayasofya Camii'nin ibadeteaçılması bizi yok etmek isteyen güçlere en güzel bir cevap olmuştur. Bubağlamda kendilerine şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunarım.

GELECEĞİ İYİ OKUMALI, TEDBİRİMİZİ ALMALIYIZ

15 Temmuz artık bir milat olmuştur. Çocuklarımıza busüreci ve yakın tarihi en verimli şekilde anlatmalı ve bundan sonra benzerolaylara maruz kalmamak için tedbirimizi almalıyız.

ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Çocuklarımıza milli ve manevi değerlerimizi aşılamalı,büyükler olarak onlara iyi örnek olmalıyız. Aksi halde zihinlerine karşımuhtemel işgal girişimine yenik düşebilir, ansızın ve amansız bir darbeye maruzkalabiliriz. Bunların yaşanmaması için dayanışma ruhuyla hareket edilmelidir.

Son olarak duamız şudur ki: Allah devletimize vemilletimize zeval vermesin. Amin” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.