Halkın Gücünün Üstünde Bir Güç Yok

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu 15 temmuz Darbe Girişiminin4. Yıl dönümü nedeniyle basın açıklamasında bulundu.

Halkın Gücünün Üstünde Bir Güç Yok
14.07.2020 / 11:07 247

Vali Aydoğdu yaptığı açıklamada;  “15 Temmuz Milletimizin ve Devletimizin maruzkaldığı en büyük ihanete karşı şanlı direnişin yıldönümüdür. Aziz Milletimizingeleceğini ipotek altına almak isteyen FETÖ Terör Örgütü kırk yıllık ihanettertibatının en kanlı ayağını o gece sergilemiş ve milletin vergisi ile alınansilahlar, tanklar, uçaklar ve helikopterlerle yine milletin canına, birliğine,dirliğine kastetmiştir.

Dört yıl önce yaşadığımız menfur hadise, asla basit birdarbe girişimi değildi. Yüz yıl önce Yunan’ın Ermeni’nin, İngiliz’in yapmakistediği her ne ise, bu hainlerinki de aynısıydı. Yine canımıza, namusumuzakastedildi; topyekûn Anadolu işgal edilmek istendi. Zaten o gece camilerimizdensalaların okunmasının sebebi de bunun basit bir darbe girişimi değil, büyük birişgal hareketi olmasındandır.

Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen,özgürlüğünden taviz vermeyen ve bu uğurda canını seve seve feda eden bumilletin evlatları, ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekildeasil bir duruş sergilediler. Kendilerine doğrultulan tankın, topun, tüfeğin veuçağın karşısında iman dolu göğüsleriyle durdular. Halkın gücünün üstünde birgüç olmadığını halk gösterdi.

Menfur darbe girişiminin ilk haber alındığı andanitibaren kararlı bir duruş sergileyerek istiklalimiz ve istikbalimiz uğrunamücadele veren, bu uğurda şehitlik yâda gazilik mertebesine ulaşan güvenlikgüçlerimiz ve kadirşinas halkımız ile bu darbe girişiminin bozgunauğratılmasının ardından ülkemiz genelinde olduğu gibi kentimizin meydanlarındademokrasi nöbeti tutarak milli iradeye sahip çıkan aziz milletimizin tümfertlerine, güvenlik güçlerimize, tüm kurum ve kuruluşların yetkililerine,siyasi iradeye, sivil toplum kuruluşlarına basınımızın güzide temsilcilerine,yediden yetmişe herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesile ile 15 Temmuz işgal girişimine karşı canlarınıveren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranve minnetle anıyorum.  Vatan, bayrak vemillet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizinailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez dahavurguluyor, aziz milletimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.