Türk Milleti Tarihe Bir Destan Yazmıştır

Ak Parti Aksaray Milletvekili İlknur İNCEÖZ 15 Temmuz“Demokrasi ve Milli Birlik Günü” münasebeti ile basın açıklaması yayımladı.

Türk Milleti Tarihe Bir Destan Yazmıştır
13.07.2020 / 15:07 293

İNCEÖZ yaptığı açıklamada; “Türkiye Cumhuriyeti 4 yılönce, 15 Temmuz gecesi alçakça bir darbe girişimine maruz kaldı. Orduiçerisinde örgütlenmiş olan FETÖ, savaş uçakları, helikopter ve tanklarla kanlıbir darbe girişiminde bulunmuştur. O gece asker üniforması giyen hainler tanklarışehirlerin meydanlarına sürüp halkın üzerine bombalar yağdırdı. Türkiye, 15 Temmuz gecesi demokrasisine ve hukukdevleti yapısına kasteden hain ve alçakça bir saldırıyı geripüskürterek tüm dünyaya şunu açıkça göstermiştir: Gücünü sandıktan,yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabuletmeyiz. Demokrasi ve milletin iradesi dışında birseçeneğe de asla boyun eğmeyiz.

15 Temmuz gecesi milletimizin kendisini koruması içinemanet ettiği silahı, tankı milletimize doğrultan, kendi meclisini, emniyetbinalarını bombalayan, kendi vatandaşına kurşun sıkan, kendi milletine ihaneteden hainleri ve onların işbirlikçilerini bir kez daha lanetliyoruz. Bu ihanetiasla unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bugün bu hain darbecilerin menfur saldırılarına, CumhurbaşkanımızRecep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletimizin kahramanca karşı koyuşunun vetüm dünyaya Türklerin egemenliğine gem vurulamayacağını kanıtlayışımızın 4. yıldönümüdür.

Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen ve vatanı,bayrağı, milleti uğruna canını seve seve feda eden bu milletin evlatları,ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekilde asil bir duruşsergilemiştir. 100 sene önce kahramanecdadımızın “Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararıkurtaracaktır” diyerek İstiklal Harbinin adeta ilk kıvılcımını yaktığıgibi, 15 Temmuz gecesi de aynı ilkeyle hareket eden Türk Milleti, büyük bir felaketinönüne geçmiştir. Milletimiz kendisine doğrultulan tankın, topun, tüfeğinve uçağın karşısında dimdik durarak milletin gücünün üstünde bir güç olmadığınıbir kez daha göstermiştir.

Menfur darbe girişiminin ilk haber alındığı andanitibaren kararlı bir duruş sergileyerek istiklalimiz ve istikbalimiz uğrunamücadele veren, bu uğurda şehitlik ya da gazilik mertebesine ulaşan güvenlikgüçlerimiz ve kadirşinas halkımız ile bu darbe girişiminin bozgunauğratılmasının ardından ülkemiz genelinde olduğu gibi kentimizin meydanlarındademokrasi nöbeti tutarak milli iradeye sahip çıkan aziz milletimizin tümfertlerine, tüm kurum ve kuruluşların yetkililerine, siyasi partitemsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarına, basınımızın güzide temsilcilerine şükranlarımısunuyorum.

Bu vesile ile 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarınıveren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranve minnetle anıyorum. Vatan, bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tümşehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarındaolacağımızı da bir kez daha vurguluyor, aziz milletimizi en derin sevgi ve saygılarımlaselamlıyorum.” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.