Aksaray İş Dünyasından Ayasofya Ve 15 Temmuz Açıklaması

Dünya genelinde etki bırakan ve Müslüman devletlerinözlemle beklediği Ayasofya kararı, Aksaray’da tüm kesimler tarafından sevinçlekarşılandı.

Aksaray İş Dünyasından Ayasofya Ve 15 Temmuz Açıklaması
13.07.2020 / 13:44 375

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu BaşkanıCüneyt Göktaş, geçtiğimiz hafta içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Başkanı RecepTayyip Erdoğan imzasıyla Müzeden, Cami’ye çevrilen Ayasofya kararının, ülkegenelinde olduğu gibi Aksaray’da da sevinçle karşılandığını belirtirken bukararın Türkiye’de bir destanın yazıldığı temmuz ayında alınmasının daha ayrıbir önem arz ettiğini ifade etti.

Ayasofya’nın İslam Devletlerine Fatih Sultan Mehmet’inbir mirası olduğunun altını çizen ATSO Başkanı Göktaş, yaptığı açıklama da “86yıl sonra herkesin özlemle beklediği, yüzlerce ilim insanının, şairin,sanatçının uğruna sözler yazdığı Ayasofya’nın yeniden camiye çevrilmesi,özlenen günleri görmeyi bu dönemin ve gelecek dönemlerin insanlarına görmek nasipolmuştur.

Türk Edebiyatının ünlü şairi Necip Fazıl Kısakürek’in 1965yılında Ayasofya için söylediği bekleyin gençler. Ayasofya’yı kapalı tutmak, butoprağın üstündeki 30 milyon ve altındaki 30 milyar Türk’ün semaları tutanlanetine hedef olmaktır. Hissedemiyorlar, Ayasofya’yı kapalı tutmak, Allah’asövmeye, Kur’an’a tükürmeye, Türk tarihini kubura atmaya, Türk iffetinikirletmeye, Türk vatanını esir etmeye denk bir suçtur. Niçin bu yakıcı,kavurucu, kül edici gerçeği ortaya dökemiyoruz. Gençler! Bugün mü, yarın mı, bilemem;fakat Ayasofya açılacak!.. Türk’ün bu vatanda kalıp kalmayacağından şüphesiolanlar, Ayasofya’nın da açılıp açılmayacağından şüphe edebilirler. Ayasofyaaçılacak… Hem de öylesine açılacak ki, kaybedilen bütün manalar, zincirevurulmuş kan revan içinde masumlar gibi, ağlaya ağlaya, üstünü başını yırtayırta onun açılan kapılarından dışarıya vuracak!.. Öylesine açılacak ki, bumillete iyilik etmiş sanılan kötülerle, kötülük etmiş sanılan iyilerin gizlidosyaları da onun mahzenlerinde ele geçecek… Ayasofya açılacak!.. Bütün değerölçülerini, tarih hükümlerini, dünyalar arası mahsup sırlarını, her iş ve herşey hakkındaki gerçek miyarları çerçeveleyici aziz bir kitap gibi açılacak…Allah tarafından mühürlenmiş kalplerin kapısını mühürlediği Ayasofya, yine onlarınaynı şekilde mühürlemeye yeltenip de hiçbir şey yapamadığı, günden güne kabaranakınını durduramadığı ve çığlaşacağı günü dehşetle beklediği mukaddesatçı Türkgençliğinin kalbine eş açılacak… Ayasofya’yı, artık önüne geçilmez bir sel, busel açacak… Bekleyin gençler!.. Biraz daha rahmet yağsın… Her yağmurunarkasında bir sel vardır… Hepimiz şöyle diyelim, “O selin üstünde bir samançöpü olsam daha ne isterim”. Gençler, kayaları biçecek, ormanları tıraş edecekve betonarmeleri söküp götürecek olan bu sel yakındır. Allah, mukaddes zatınınve resulünün dostlarıyla beraberdir sözleri 2020 yılında hayat bulmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ıntemmuz ayı içerisinde böyle bir kararı alması bu vatan için 2016 yılında canvermiş 15 Temmuz şehitlerimize bir armağan olmuştur.  2020 yılı tüm Dünya için pandemi olaylarıneticesinde kötü bir yıl olarak anılsa da Türkiye ve İslam Devletleri için ayrıbir öneme sahip olmuştur. 2020 yılı Ayasofya’nın Allah’a ibadet etmek, secdeetmek, ellerini açarak dua edecek yüreklere kapılarını açtığı yıl olaraktarihteki yerini alacaktır. Ayasofya’yı Müslümanlara kavuşturan kararınalınmasındaki mimar Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Aksarayiş dünyası adına teşekkür ediyor bu anlamlı ayda 15 Temmuz kahramanlarımızı dasaygı ve minnetle anıyoruz. Duamız odur ki Yüce Allah bizlere bir daha 15Temmuz 2016 yılında yaşanan hain girişimler değil Ayasofya gibi sevindiricigünler yaşatsın” Dedi.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.