Türk Milleti Darbecilere Geçit Vermedi

MÜSİADAksaray Başkanı Eyüp Dağdaş, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin dördüncü yıldönümü ve15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıylayazılı bir açıklama yaptı.

Türk Milleti Darbecilere Geçit Vermedi
13.07.2020 / 11:57 771

Dağdaş,açıklamasında şunları kaydetti:

“4 yılönce, Türkiye Cumhuriyeti tarihine bir hainlik ve zalimlik nişanesi olarakkaydedilen 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni, aradan geçen zamana rağmen HALA ilktank sesinin duyulduğu andaki kadar güçlü bir öfkeyle kınıyoruz.

Dünyanıngözleri önünde yaşanan bu demokrasi katline, tüm dünyaya ders olacaknitelikteki cevabı, en mert ve yiğit şekliyle Türk Milleti vermiş,demokrasisine, vatanına ve devletine sahip çıkmanın tarihte eşine enderrastlanan bir örneğini canı pahasına sergilemiştir.

15Temmuz gecesinde; genciyle, yaşlısıyla, kadın ve erkeğiyle kendi hayatını hiçesayarak, vatan savunmasını her şeyin önüne koyup sokaklara çıkan azizmilletimiz, darbecilere geçit vermemiştir. FETÖ’nün hain emellerini boşaçıkaran bu azim, kararlılık ve vatan sevdası, bir daha böyle bir kalkışmaya butopraklarda cesaret edilemeyeceğinin de en büyük teminatıdır.

Türkhalkının ortaya koyduğu güçlü demokrasi mücadelesi, dillendirilmese dahi,biliyoruz ki tüm dünyanın gıpta ettiği, örnek aldığı bir beraberlik örneğiolarak tarihin sayfalarına işlenmiştir.

Dil,din, ırk, cinsiyet ayrımından uzak bir kenetlenme örneğini yüz yıllardır butopraklarda sergileyen milletimiz, bu hazin (hain) kalkışmayla birlikte;ülkemize yöneltilen saldırılara karşı “vatan savunmasını” esas alarak birliktekarşı koymanın gücünü bir kez daha ispat etmiştir.

TürkSilahlı Kuvvetleri başta olmak üzere devletin çeşitli kademelerinde kümelenenFETÖ mensupları, devletimizin titizlikle yürüttüğü operasyonlar neticesindetasfiye edilmiştir. Devletimizin bu alandaki mücadelesinin, ilk günden itibarenhiçbir şekilde sekteye uğramadan kararlılıkla sürdüğüne tanıklık ediyoruz.

VatanSavunması Sözde Hamaset İle Yapılmaz

Dünyanın en yaygın ve etkin STK’sıolan MÜSİAD, her zaman ve her koşulda milli iradeden yana tavır alarak, onayönelen her tehdidin karşısında tereddütsüz durmuştur.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin üzerindenhenüz saatler geçmişken, tavrını, hiçbir şüpheye meydan vermeyecek şekildeaçıkça ortaya koyan MÜSİAD, devletinin ve milletinin yanında olduğunuaçıklamıştır. Yine çok kısa zaman içinde, bu hain kalkışmaya karşı verilenörnek mücadeleyi, yanlış bilinenleri, FETÖ eliyle çarpıtılan doğruları, Türkiyeiçinde 89 şubesinin yanında 95 ülkedeki 225 şube ve temsilcilik yaygınlığını vegücünü ortaya koyarak tüm dünyaya aktarmak ve kamuoyuna anlatmak için, hiçbirbahanenin arkasına saklanmadan var gücüyle çalışmıştır. Çünkü biz biliyoruz kivatan, bahanelerle savunulmaz!

MÜSİAD olarak, demokrasinin, birülkenin can damarı olduğu bilincinden hareketle, geçmişte olduğu gibi bugün deher koşulda demokrasi mücadelesinin içinde yer alıyoruz.

Şehitlerimizin kanı, gazilerimizinfedakârlığıyla kurulan ülkemizin, demokrasi ve halk düşmanı terör örgütleritarafından tehdit altında tutulmasına, dış mihraklar tarafından hain planlaradâhil edilmesine hiçbir zaman izin vermedik, vermeyeceğiz.

Üzerinden 4 yıl geçmiş olmasınarağmen, acıları kalbimizde taze duran ve hiçbir zaman unutmayacağımız gibi,unutulmasına da müsaade etmeyeceğimiz 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor,gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin yazmış olduğu destanınyıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzü tebrik ediyorum”dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.