Bilim Teknik Koleji Ayşenur'a Duyarsız Kalmadı

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu maddi imkânsızlıklar nedeni ile eğitimine devam edemeyen Ayşenur Göktaş ile Ayşenur gibi okullarını yarıda bırakmak zorunda kalan okul çağındaki kızların umudu oldu.

Bilim Teknik Koleji Ayşenur'a Duyarsız Kalmadı
11.07.2020 / 16:36 646

Eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan Ayşenur Göktaş’a “Sen okuyacaksın, seni biz okutacağız” diyen Vali Aydoğdu kız çocuklarının yarıda bıraktıkları eğitim hayatlarına devam edeceklerini söyledi. 
Vali Hamza Aydoğdu Aksaray’ın Kargın Köyü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Meyve bahçesinde Kadın Kalkınma Kooperatifi üyeleri ile görüşen Vali Aydoğdu bahçede günlük yevmiyeci olarak çalışan lise öğrencisi Ayşenur Göktaş ile eğitim üzerine bir süre sohbet etti. 
-Sen okuyacaksın!
Ailesinin, maddi imkânsızlar nedeniyle okula gönderemediğini, gözyaşları ile anlatan Ayşenur Göktaş’a ‘Sen okuyacaksın. Bizim önceliğimiz sizlersiniz, sizlerin okuması lazım’ diyerek aileler ile görüşüp kızların eğitim hayatının devam etmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ı arayan Vali Aydoğdu kızların okul durumlarına göre değerlendirilerek barınma ihtiyaçları için gerekli incelemenin yapılıp okul kayıtlarının yapılması talimatını verdi. Yaşanan bütün bu olayların üzerine de Aksaray Bilim Teknik Koleji Ayşenur’a ve bütün Kargın köyü öğrencilerine yardım elini uzattı.
Aksaray Bilim Teknik Koleji Kargın köyü öğrencilerini erkek, kız ayrımı yapmaksızın okullarında okumak isteyen öğrencilerin tamamına büyük destek sağlayarak 4 yıl boyunca bütün eğitim ücretlerini üstleneceklerini dile getirdiler.
Aksaray Bilim Teknik Koleji Müdürü Hakkı Öztürker yapmış olduğu açıklamasında;” Bugün burada Ayşenur vesilesiyle bütün Kargın köyü öğrencilerini ziyaret ederek onlara bir yardım elide biz uzatarak umutlarına umut eklemek istedik. Kargın köyünden okulumuza kayıt yaptırmak isteyen bütün öğrencilerimizin aileleri ile aramızda bir protokol imzalayarak 4 yıl boyunca öğrencilerimizin okul masrafları, öğle yemekleri, geliş gidiş servis ihtiyaçları, üniformaları okulumuz tarafından karşılanacak ve 4 yıl boyunca bu öğrencilerimizin ücretsiz bir şekilde en iyi yerlerde olmalarını hedefledik.” Dedi.
Öğrencilere yapılan okul tanıtımları ardından öğrencilerle sohbet edildi, bilardo oynandı, okul branş öğretmenleri tarafından istedikleri bölümler değerlendirildi.
Haber Ali ŞENGÜL


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.